Równość…

Definicja równości jest prosta, również tej społecznej. Ludzie w danym kraju mają ten sam status pod wszystkim względami. Dla prezesa jedynej słusznej partii jedność narodu zależy od równości. Materialnej. Co tam wolność słowa, wyboru, praw obywatelskich, prawa własność etc… Grunt zrównać wszystkich w sferze materialnej. Trochę to kuriozalnie brzmi w ustach tego, który przymyka oczy na „tłuste koty” w swojej formacji. Kiedy słyszę z ust obecnie rządzących o równości- jakiejkolwiek- to widzę równanie do biedy, nieudacznictwa, niewykształcenia… I trąca mi to niestety socjalizmem w najgorszym wydaniu.

Z ogródka wciąż przynoszę sałatę, ale widok z kuchni mam już bardzo jesienny… Również temperatury mimo pięknego słońca są typowe dla tej pory roku. Pięknej i kolorowej, która za chwilę pokaże swoje brzydsze oblicze. Bywa, że przycupnę jeszcze na tarasie na krótszą chwilę z kubkiem gorącej owocowej herbaty. To ten czas, kiedy po wiośnie i lecie oprócz kawy i wody piję też herbatę.

A tak ku pamięci… ostatnio wybrałam inną trasę dojazdu… i oniemiałam. Ileż nam lasu wycięto! Szok. Dawno tamtędy nie przejeżdżałam, choć kiedyś to była częsta droga moich przejażdżek, tyle że rowerowych. W całym kraju coraz więcej takich zrębowisk. Bezsilność i smutek człowieka ogarnia.

21 myśli na temat “Równość…

  1. Polska w sumie też. Moje województwo niemal w połowie to grunty leśne. Ale! W Puszczy Noteckiej ( tak jak i w innych) trwa wycinka drzew. Poszatkowali okrutnie. Statystycznie niby nam przybyło gruntów leśnych w całym kraju, tyle że zanim na nich wyrośnie las…ech… Naprawdę okrutnie to wyglada jak jedziesz drogą poprzez las i co chwilę mijasz zręby na dużym obszarze.

   Polubienie

 1. Prezes dzieli ludzi na tych którzy popierają partię i na wrogów narodu. Tu o równości nie może być mowy. Tamci są lepsi, my gorsi. Jedno co mnie w tym całym syfie boli, to że kościół milczy….Ale ten kościół ma tyle wspólnego z chrześcijańskimi wartościami co ja z baletem.

  Polubienie

 2. Jak słyszę słowo równość w wykonaniu słusznej partii, to otwiera mi się zawsze nóż w kieszeni. Bo równość dla tych ludzi, to zepchnięcie ludzi ich nie popierających na samo dno, wychowanie ludzi, którzy będą ich oklaskiwali, a nie sprawdzali…
  Wycinka drzew, w takiej ilości jak teraz bardzo boli, bo zanim podadzą nowy las, a on wyrośnie, to zawsze dużo wody w rzece upłynie.
  Jestem, czytam, nie zawsze mam siłę się odzywać. Pozdrawiam i przytulam 😘🤗

  Polubienie

   1. Zasiłek rehabilitacyjny dostałam tylko na miesiąc, ale już ponownie złożony wniosek, bo mój sympatyczny rodzinny stwierdził, że nie wypisze mnie do pracy. Jutro lekarz rehabilitant i zobaczymy co przepisze, bo fizjoterapia przysługuje tylko raz, a jak nie pomogła, to trudno, a lekarz rehabilitant może przepisywać w dowolnej ilości.

    Polubienie

 3. Widok bardzo nastrojowy , nieco melancholijny , piękny . Tylko żeby tak chciało być do wiosny : p
  Ja też nie mam siły na temat … po obejrzeniu Faktów , ogarnęło mnie takie
  wspólnego – czucie w stosunku do tych , co
  koczują na granicy , że mam dosyć .
  A te wypowiedzi w temacie , źenujące 🙈
  Mocno ściskam i idę , może choć sny będą bardziej kolorowe 😃

  Polubienie

  1. Ech… widok z każdym dniem inny, co oznacza, że zaraz przyjdzie bezlistowa zima🙁
   Ech… człowiek tylko wzdycha se współczucia i bezsilności.
   Czytam teraz o pierwszej lekarce praktykującej na ziemii polskiej-z dyplomem lekarskim. Wprawdzie to nie biografia, ale wiele faktów w tej powieści. Zresztą autorką jest lekarka- neurolog i epileptolog.
   Miłego 😘😘Mam nadzieję, że sny kolorowe. (Chyba coś napiszę o spaniu, bo za mną chodzi😉)
   Ale, teraz…
   Idę smażyć bananowe placuszki dla Zońci. Ja dziś wstałam bladym świtem.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s