W zawieszeniu…

Według rządzących obrona granic polega na tym, żeby świat a właściwie potencjalni uchodźcy/imigranci dowiedzieli się, że nie ulegną chrześcijańskiemu miłosierdziu i nie dopuszczą nikogo, kto niesie pomoc humanitarną dla koczujących na granicy ludzi. Nie udzielając pomocy, liczą na to, że powstrzymają falę uchodźców ze wschodu. I całą odpowiedzialność zrzucają na reżim białoruski.

Głowa mnie rozbolała, słuchając tych wszystkich bezdusznych, cynicznych i manipulujących wypowiedzi. Jednak wciąż mam nadzieję, że presja publiczna wymusi na rządzących udzielania pomocy humanitarnej. Zatrważające są relacje na temat uchodźców lekarzy, którzy mieli z nimi kontakt w szpitalu, czy innych ludzi dobrej woli, którzy starają się z całych sił pomóc potrzebującym.

Zawiesiłam się. Migrowałam wewnątrz siebie. I jakoś nie chce mi się wychodzić na zewnątrz…

49 myśli na temat “W zawieszeniu…

 1. Przeraziła mnie dziś cyniczna wypowiedź rzeczniczki SG, która na pytanie o to dokąd odwieziono dzieci z Michałowa, powiedziała, że na granicę z Białorusią. Poproszona o uściślenie, dodala, że ta granica ma 200 km, ale 20 to bagna, więc uchodźców wywieziono na odcinek liczący 180 km. Na ustach tej pańci błąkał się przy tym lekki uśmieszek. A ja zastanawiałam się wtedy, czy ona ma dzieci…

  Polubienie

 2. Tak, najlepiej byłoby odciąć się od tego wszystkiego … Jest tyle spraw , które wołają o pomstę do nieba ;
  właściwie w rodzimej polityce , nie ma nic pozytywnego. Dzisiejsze wystąpienie prezesa NBP to tragiczny kabaret, białe miasteczko czeka- rząd liczy na mrozy, chyba. W sobotę ruszają nauczyciele .
  Rolnicy też nie odpuścili , o stanie wyjątkowo nieprzyzwoitym nie wspominając , rośnie liczba chorych a rząd w obawie przed niezadowoleniem suwerena , szczególnie tego nieszczepionego , nadal nic nie robi.
  Nawet lokalnie , gdzie ograniczenia mogłyby pomóc niektórym w podjęciu decyzji. Kto ma w tym interes , żeby ochronę zdrowia znów doprowadzać do stanu załamania …..kto weźmie na swoje sumienie tych co umrą na Covid- 19 i tych , co pomocy nie doczekali, przy innych schorzeniach . Nawet najprostszego DDM nie egzekwują ….
  może też żeby nie drażnić wiernych sobie wyborców….To działa deprymująco .
  I zimno idzie a w Alpach śnieg mocno sypnął 😦
  Sciskam sedecznie :*

  Polubienie

  1. Ech…No mnie głowa fizycznie bolała… do drugiej w nocy- poległam i wzięłam tabletkę. Za dużo tego wszystkiego. Pinokio wciąż uważa, że naród jest głupi i mówi, że 80% pieniędzy to z budżetu, więc daje sygnał:że bez funduszy UE sobie doskonale poradzimy, bo przecież nigdy tak dobrze nie było jak mówi z kolei prezes BBP- kabaret. Tyle że nie do śmiechu.
   Nie łazikuję za dużo poza własną posesję, ale we wtorek byłam u fryzjera i przy okazji w ulubionym sklepie. W sklepiku jest dyscyplina, panie bardzo pilnują, ale w całym pawilonie, większość bez maseczek; zajechałam też do ogrodnika, który w mieście ma stragan. Co z tego że na powietrzu, kiedy ludzie na siebie wchodzą w kolejce. A tak niewiele trzeba, żeby to poczucie bezpieczeństwa zachować. I nie tylko o covid chodzi, ale zaczął już się sezon przeziębień.
   Ściskam 😘😘

   Polubienie

   1. U mnie na targowiskach jest fajnie. 🙂 Urywasz sobie z rolki numerek kolejkowy i czekasz gdzie bądź w zasięgu głosu sprzedawcy, który te numerki wyśpiewuje kolejno. 🙂 A głosy to oni wszyscy mają donośne i melodyjne…

    Polubienie

 3. Bedzie jeszcze gorzej na granicy, bo nasz rząd ma instynkty mordercze. Rzucają tam coraz więcej wojska i nie liczmy na to, że popuszczą i zaczną udzielać tym ludziom, a zwłaszcza dzieciom jakieś pomocy!

  Polubienie

        1. Jakby mało było jeszcze kłopotów klimatycznych, to żeśmy sobie PIS zafundowali!
         Benzyna po 6zł, ponad 100% podwyżki gazu i prądu, inflacja, podwyższenie oprocentowania kredytów itd… jak to ludzi nie rozjuszy, to już nie wiem, bo praworządność i przyzwoitość to mają głęboki w odwłoku.

         Polubienie

        2. Obojętność, czy to na głupotę (wszelaką) czy na niegodziwość z premedytacją kończy się zawsze źle. Również dla tych obojętnych, którzy wciąż mogą spać spokojnie, bo zajęci są tylko sobą… ech…

         Polubienie

        3. Nikt nie chce rozlewu krwi, ale jak docisną Polaków do ściany, to kto tam wie.
         Na TT przeczytałam – Marcin Kamiński na TT.
         Ludzie wyjdą tłumnie na ulicę.
         Ale nie w najbliższą niedzielę.
         Tylko wtedy, kiedy będzie już za późno, wtedy kiedy faktów nie cofnie demonstracja.
         Odpowiedzią będzie gaz i kule.
         Tak stracimy wolność.

         Polubienie

        4. Tego się obawiam najbardziej, że wyjdą już za późno. Niektórzy nie widzą sensu w pokojowych demonstracjach. A władza musi wiedzieć, że naród się nie zgadza. Świat również.
         Straciliśmy już zasady i wartości. Mam nadzieję, że wolność nie stracimy.

         Polubienie

 4. Przyłączam się do Was wszystkich załamanych. Oczywiste , że propaganda działa w jednym kierunku, zohydzić UE , to cel nadrzędny. Jak już lud przyswoi , że z Unii to samo zło do nas płynie a jeszcze dopłacamy i finansowo też
  tracimy , to tylko zostanie referendum przeprowadzić i otwierać szampana. Może nawet nie będzie potrzeby fałszowania wyników .
  Aż trudno skomentować …
  Każdy z tych obrazków człowieka przygniata, czy to granica wschodnia czy NBP czy wypowiedzi czołowych polityków …
  Ja chyba nawet z tego wszystkiego z kurami spać pójdę dzisiaj.
  Ech ….

  Polubienie

  1. Niestety, i zaplanowany już dawno temu. A ludzie wciąż w swej naiwności tkwią- pożyteczni idioci! Nie potrafiłam zrozumieć, że ktoś ( nie fanatyk) po ich rządach 2005-2007 potrafił im zaufać i przekonywać, że tym razem… Taaa… Człowiek nie ma nawet satysfakcji, że miał racje, bo te wszystkie niegodziwosci w ich wydaniu tylko mogą przytłoczyć,
   Ja uciekłam w świat seriali i choć nie zgasiłam światła późno, bo o 1.30 to dziś z wielkim trudem otworzyłam oczy i jeszcze się nie wygrzebałam z łóżka.
   Miłego 😘

   Polubienie

 5. Boże chroń nas od takiego chrześcijańskiego miłosierdzia jakie reprezentuje nasz rząd!! W sumie skoro Hitler potrafił usprawiedliwiać swoje skurwysyństwa to czemu nasi mieli by nie potrafić. Odpowiednia propaganda z diabła zrobi anioła. A ludzie na granicy cierpią… Nie bez powodu nie dopuszcza się tam dziennikarzy.

  Polubienie

   1. Czasem nawet nie wiadomo z czego (?) ….z nienawiści „do tamtych ” chyba .
    No i kurwizja ze swoimi kłamstwami niektórym wodę z mózgu robi . Przedstawiany tam świat , to inna rzeczywistość .

    Polubienie

    1. Nie wiem, czy o te plusy akurat chodzi. Chyba bardziej o strach przed utratą zarobków, choćby chwilowo, bo połowa narodu uwiązana kredytem hipotecznym… A części w ogóle wszystko zwisa.

     Polubione przez 1 osoba

 6. A ja dzisiaj pooglądałam „Czarno na białym” , rozmowy z ludźmi – wyborcami PIS na południu i wschodzie kraju.
  No tam Unia to prawie to samo , co okupant niemiecki w czasie drugiej wojny .
  Boszeee , po jaką cholerę to oglądałam , teraz mam doła 😦

  Polubienie

  1. Łomatko! Masochistka z Cię 😉
   No cóż… człowiekowi się wydaje, że ludzie rozumni, logiczni, z wyobraźnią są większością, a przynajmniej tą większością, która głosuje. A tu zonk ;p Zderzenie z rzeczywistością bywa bolesne.
   Edukacja! Leży na łopatkach. Dlatego też PISowi tak bardzo zależy na wyedukowaniu na swoją modłę, bo czym skorupka za młodu nasiąknie…
   Miłego:**

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s