Porażający obraz…

Władzy.

Nie będę tu wypisywać wszystkich afer i aferek obecnej władzy. Niegodziwości. Arogancji. Przestępczości urzędowej. Zastanawia mnie tylko jedno: brak reakcji naszego społeczeństwa. Mam wrażenie, że część zwyczajnie to akceptuje, pozostałym jest to obojętne, a tylko nieliczni są oburzeni. Jesteśmy społeczeństwem aferzystów? Tak jak społeczeństwem nietolerancyjnym. Tylko szkoda, że tej nietolerancji nam brakuje wobec niegodziwości, pazerności, kłamstwa…zaś wobec odmienności mamy jej w nadmiarze. Niezależnie od statusu i wykształcenia, co przykładem jest odebranie dzieci matce przez polski sąd z powodu orientacji seksualnej. Uprzedzenia mamy zakorzenione mocno poprzez stereotypy i dość konserwatywne poglądy. Ileż to razy mówimy/słyszymy, jestem tolerancyjna/y, ale… i to co następuje po tym „ale” jest najważniejsze, i to ono nas określa.

Wracam do normalności po trzeciej dawce szczepionki. Porównując, to mój organizm lepiej sobie poradził niż z pierwszą dawką, a gorzej niż z drugą- ogólnie rzecz mówiąc, było nie najgorzej 😉 Usłyszałam dziś, że Włochy poszły w swych obostrzeniach dalej niż Francja i zapowiedziały, że od połowy października bez covidowego paszportu żaden pracownik nie wejdzie do swojego zakładu pracy. Dziś dotyczy to tylko nauczycieli. Moim zdaniem jest to odważny krok rządu w trosce o zdrowie obywateli. Nasi rządzący zdrowie obywateli mają głęboko w odwłoku, co pokazuje ich stosunek do protestujących medyków. No cóż. Wciąż mają wysokie poparcie…

Jesień się rozpycha na całego, nadchodzą już naprawdę zimne noce ;( Wprawdzie ja je spędzam, przesypiając pod ciepłą kołderką i nie musząc zrywać się rano i biec do pracy, ani po nocach wychodzić z psem ;pp, to współczuję tym, co muszą.

Ale przed nami weekend, więc miłego, słonecznego, uśmiechniętego czasu!

55 myśli na temat “Porażający obraz…

 1. Znasz moje zdanie roksanno na temat tych bandytów w rządzie i faktem jest, że wielu to absolutnie nie przeszkadza.
  Jesień kiedyś była dla mnie wrogiem bo wpadałam w dziwne stany smutku, ale na szczęście nauczyłam się z tym żyć. Miłego dnia.

  Polubienie

    1. Wuc to jeden problem, drugi to taki, że pisowcy tak już dużo mają za uszami, że w obawie o prawne konsekwencje oraz utratę przywilejów będą przeć po trupach do przodu.
     Mnie akurat cmentarze nie dołują, bardziej aura i zapowiedź zimy. Październik jeszcze jest kolorowy, w miarę ciepły…listopad szary, mokry, przejmujący zimnem…

     Polubienie

        1. Już mnie nic nie dziwi kiedy przeczytałam o bogowie zdębiałam. Korwin z Konfederacji optuje by dziewczynka po pierwszej miesiączce mogła już uprawiać seks! Druga sprawa, to telefon zaufania dla dzieci prowadzi egzorcysta. Mam dość.

         Polubienie

        2. I takich ludzi mamy w Sejmie! I Konfederacji poparcie wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie, a nawy rośnie. Ja rozumiem, że niektóre postulaty gospodarcze są atrakcyjne dla młodych przedsiębiorców, choć tez i utopijne, to jednak ich poglądy i stosunek do kobiet, nacjonalizmu jest nieakceptowalny! Korwin i Braun to pajace, po których można się spodziewać różnych konwersyjnych wypowiedzi i zachowań, gorzej, że nikt z ich ugrupowania tego nie piętnuje.

         Polubienie

        3. Dokładnie!
         Słucham w tej chwili Tuśka w Płońsku (a już miałam wyłączyć tv i poczytać książkę)i tak sobie myślę, nie pierwszy raz, że gdybyśmy mieli więcej takich polityków, to ta polityka wyglądałaby całkiem inaczej.

         Polubienie

        4. Roksanno ja pamiętam opozycję pod koniec rządzenia. Nie przewidzieli, że Narodowi się odmieni! Byli leniwi, bo nawet nie chciało im się Ziobro postawić przed trybunałem stanu. Byli zbyt pewni siebie i dlatego wszyscy przegraliśmy!

         Polubienie

        5. To prawda. Opozycja ponosi również, a może przede wszystkim winę za to, że naród stracił do nich zaufanie. Z drugiej strony ja sama nie wierzyłam, że ludzie po rządach PIS-u w 2005-7 mogą im zaufać. W głowie mi się to nie mieściło, szczególnie po tym, co działo się wokół katastrofy smoleńskiej.
         Tusk rzucił Kaczyńskiemu rękawice odnośnie wyprowadzenia Polski z Unii. Jestem ciekawa czy będzie reakcja, bo to jest kluczowy konkret!

         Polubienie

        6. Budki już nie słuchałam, on zawsze (ostatnio) skupia się tylko na PISie i choć nie mija się z prawdą, to już niczego nie wnosi to do dyskursu politycznego.

         Polubienie

        7. U mnie 1 kWh w sierpniu 2020 r. kosztowała na rynku hurtowym energii 46 €. Dwa dni temu kosztowała 188 €. Chwała wszystkiemu, przez te dwa dni spadła do 160 €, ale to podobno chwilowa ulga. Jako że na fakturze jest też parę opłat stałych, sumaryczny wzrost cen energii dla odbiorców ind. wynosi 34% z kawałkiem. Ludzie w środku nocy wstają, żeby pralkę włączyć na nocnej taryfie, zmywarkę włączają burżuje. Jest dramat i wielka chryja.
         Więc 8%… 🙂 🙂

         Polubione przez 1 osoba

        8. Powiedz to emerytce z 1000- 1200 zł na koncie co miesiąc 🤪 Nie wspomnę o tych, którzy ogrzewanie mają na gaz. Prąd zdrożeje o 25% nie licząc stałych opłat, więc pewnie to będzie około 30% Mnie po raz pierwszy podniesiono opłatę w ciągu roku rozliczeniowym ( mam 6 opłat za cały rok, co drugi miesiąc, a na początku roku jest nad lub niedopłata) i to o 150zl już w połowie roku. Nigdy czegoś takiego nie było. Obawiają się pewnie, że niedopłaty byłyby znaczące…
         Tez pralkę i zmywarkę puszczam najczęściej w nocy 🤪
         A tak a propos ja się nie dziwię tej chryi, bo takie ceny z 1 kWh to świat nie widział 🤪U nas nie przekraczają 70 groszy.

         Polubienie

        1. nie takie phi, bo to pierwsze ogniwo w łańcuchu podwyżek. Każda podwyżka gazu, prądu i paliwa powoduje kolejne podwyżki towarów i usług.
         Ale masz rację, tak zareagują ci, co nie potrafią połączyć tych faktów 😉

         Polubienie

        2. Oczywiście, że pomyliłam kWh z MWh. 😀 Kajam się….
         U nas cena dla odbiorców idzie w systemie notowań ciągłych, więc oscyluje w ciągu doby, te 188 to średnia dobowa, w przeliczeniu 85,5 grosza mi wychodzi. Na maksa coś koło 1,10 pln.
         A gaz i prąd mamy w jednej fakturze, bo jeden dostawca dla obu.
         I nie, tej emerytce można tylko współczuć…

         Polubienie

 2. Prof. Horban dziś stwierdził, że wg badań istnieje korelacja pomiędzy: nie głosuję w wyborach / nie szczepię się. Takie życie na uboczu społeczeństwa… Moja chata z kraja.
  A nepotyzmu itd. ludzie nie krytykują z powodu świadomości, że sami by zrobili to samo, gdyby była możliwość. Przecież załatwienie fajnej roboty szwagrowi to takie normalne jest…

  Polubienie

  1. Pewnie to prawda, jak i ta, że to ściana wschodnia jest najmniej zaszczepiona, a tam wygrywa PIS.
   Dokładnie. Choć z drugiej strony patrząc jaką „ośmiorniczki” wywołały falę oburzenia, a co za tym idzie konsekwencje, to jedyny wniosek to taki, że naród przekupny i na wszystko przymknie oko, byle coś mu tam skapnęło z tego „pańskiego stołu”. No i króluje w narodzie analfabetyzm matematyczny 😉

   Polubienie

   1. Szał może być za to w szpitalach za parę tygodni. 😛
    Chociaż ta pandemia ogólnie mało Polskę rusza, tak porównawczo. OK, testują bardzo mało, ale szpitali i zgonów nie bardzo da się ukryć. Czyżby dezynfekcja do wewnątrz trochę pomagała…? 😀

    Polubienie

    1. Jakiś wpływ ma pewnie to, że nie jesteśmy aż tak wyjazdowi, nie podróżujemy często i daleko. Dlatego tak jak w tamtym roku dopiero po okresie wakacyjnym ta fala zakażeń wzrasta.
     No i jednak ruszyło, patrząc na ilość zgonów w stosunku do zachorowań. Mamy ok. 10 tys. mniej zgonów (75 tys) niż ES ( 85 tys.) na 2 mln. mniej zakażeń od ES. Jakiś tak.

     Polubienie

 3. Najgorsze jest ogólnonarodowe wdupiemanie. Dopóki jest pińcet plus, jest ok. A co tam brak praworządności, złodziejstwo, krętactwo, witkowanie sejmu…

  Ech…

  Polubienie

 4. Nieustannie dywagujemy z M , dlaczego „ośmiorniczki” zatrzęsły narodem a kolejne nieporównywalne afery obecnych , spływają niczym woda, po szlachetnym społeczeństwie .
  I czasem myślę , że nie tylko te 500zł jest tego powodem ale może te biedne stworzenia . Któż normalny zjada takie coś ? Przecież nie Polak, a Polak -katolik tym bardziej . Kim musieli być ci ówcześni rządzący , żeby jadać jakieś tam ośmiorniczki zamiast swojskiej golonki czy schabowego .
  Przecież na podobnej zasadzie była swego czasu nagonka na wegetarian i rowerzystów …. wszystko , co odbiega
  od wzorca , od tego co oswojone .
  W drugą stronę , nietrzeźwe wystąpienia Aleksandra Kwaśniewskiego . były tolerowane z lekkim przymróżeniem oka ; bo to swój chłop i jak każdy czasem napić się musi .
  Inna sprawa , że po latach propagandy i powtarzanych kłamstw w tzw publicznej ; to niektórzy wierni oglądacze mają już w głowach wszystko poprzestawiane . Niestety obserwuję to w całkiem bliskim otoczeniu.

  Tak, noc dzisiaj bardzo zimna . Poszłam na nocny spacer w zimowej kurtce i było mi akurat .
  Czy można poprosić o reasumpcję lata ???????

  Pozdrawiam i cieszę się , że w miarę dobrze przeżyłaś 3 dawkę 😉

  Polubienie

  1. Bardzo trafna ta Twoja diagnoza. Też tak uważam: obce, nieznane, nieoswojone to zuo i trzeba tępić, przegonić etc…
   Problem w tym, że takie zachowania uważane są za swojskie, bo kto czasem nie wypije, a po wypiciu nie wsiądzie za kółko, kto się nie wkurzy i nie powie o słowo za dużo, kto nie przywłaszczy sobie czegoś tam z pracy, nie wykorzysta cynicznie sytuację etc… tacy jesteśmy, więc tolerujemy, niby w mniejszości, ale reszta, ta obojętna w milczeniu akceptuje nie idąc do wyborów.
   Nawet nie wiem ile to stopni było, ale musiało być naprawdę zimno, bo jak wstałam kilka minut temu (dobrze i długo mi się spało) to w łazience było cieplutko- OM uruchomił ogrzewanie.
   Miłego dnia:*

   Polubienie

 5. Społeczeństwo milczy bo dostaje kasę na konto. Gdyby kasa sie skończyła to sondaże spadły by na pysk. Wyborcami PiSu jest głównie biedota i ludzie z ilorazem inteligencji kwiatka doniczkowego, a takich łatwo przekupić i wmówić że w Polsce jest raj. A że władza kradnie i kłamie na potęgę?

  Polubienie

 6. Myślę, że jesteśmy tym wszystkim, co się dzieje, zmęczeni. Po prostu zmęczeni. Do tego zobojętnieliśmy. Nadto każdy ma jakąś swoją odporność. Do tego to są rzeczy/sprawy, na które teraz wpływu nie mamy. Dopiero wpływ mamy jak są wybory. Jak wybieramy – wiemy.

  Polubienie

  1. Nie da się ukryć, że tak. Choć obojętność to najgorsza rzecz, która może nam się przytrafić. To prawda, że przy urnach wyborczych mamy największą moc, ale PIS reaguje na statystyki w badaniach o nastrojach społecznych- stąd ta uchwała, że nie wychodzą z UE, ale póki inne są dla nich w miarę korzystne to prą do przodu w swych opętańczych pokusach utrzymaniu władzy. I to mnie wkurza i martwi, że nie ma w tych rozmaitych badaniach radykalnego sprzeciwu. I to nie świadczy tylko o obojętności, ale przede wszystkim o braku wiedzy bądź o nieprzyzwoitości suwerena.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s