O haraczu…

Od ponad trzydziestu lat oboje z OM pracujemy na swoim, zatrudniając pracowników. W branży gdzie istnieje silna konkurencja. Płacimy podatki. I gdyby teraz władza narzuciła na nas haracz tylko dlatego, że jesteśmy „prywaciarzami” w myśl jakieś nieokreślonej solidarności, z niejasnym transferem tychże, gdyż stworzenie funduszu, na który szłoby 35% podatku, pozwalałoby dofinansować naszą konkurencję, bo ta się bardziej podoba władzy- to możecie sobie wyobrazić naszą wściekłość. Niezgodę! To tak mniej więcej jest z tym podatkiem od reklam. To wyjaśnienie dla tych, którym się wydaje, że rozumieją różnicę między komercją a wolnością. Wyborem.

Media mają sporo na sumieniu- ocean zidiocenia promowania taniej rozrywki i sensacji. Tylko że w komercji liczy się zysk. A ten jest wtedy, gdy jest oglądalność, którą stwarza widz. Jaki widz takie programy. Tak to działa. Jedni będą z wypiekami na twarzy oglądać „Rolnik szuka żony”, drudzy w tym czasie poszukają na innym kanale dobrego filmu, reportażu, czy filmu przyrodniczego. Komercyjne media dają wybór. I o ten wybór chodzi w tym wszystkim. Wolne media to również szereg dziennikarskich śledztw, wykrytych afer, o których nic byśmy nie wiedzieli, bo tak zwane media publiczne milczą. Media informacyjne mają inne priorytety, i oby tak zostało. To prawda, że rządzi kasa i że o nią w tym wszystkim chodzi. Dlatego te wszystkie programy ogłupiające- choć ja uważam, że nikogo nie ogłupiają, jeśli sam nie jest głupi z natury, bo każdy ma wybór (jeszcze) i władzę w postaci pilota- muszą zarobić na kanały informacyjne.

I jak donoszą, to na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi zaśpiewa niejaki Zenek. Scenę wynajęła TVP. Wszak jako telewizja publiczna ma być też edukacyjną- kształtować gusta widzów. I jestem wściekła i jednocześnie bezsilna, że płacę na tę telewizję haracz. NIE OGLĄDAJĄC! Zła też jestem na dostawców komercyjnej telewizji, że nie ma żadnego pakietu bez kanałów TVP.

**

Jeszcze się nie naprawiłam 😦 A co gorsza, Tata mi się psuje…

edit: po raz pierwszy bez zbijania temperatura spadła mi poniżej 38st. Tfu, tfu, żeby nie zapeszyć, ale idzie ku dobremu! Oby tylko poranek mnie nie rozczarował.

39 myśli na temat “O haraczu…

 1. o telewizji- w punkt! Wielu juz przede mną wyraziło pomysł, żeby TVP była kodowana-kto zechce, ten wykupi,a korzystający z innych stacji płaciliby za swoje media. Tata sie psuje-zabrzmiało groxnie, ale – mam nadzieję, ze to nie korony Wam się przyplątały! Pozdrawiam!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Aczkolwiek powinien być zniesiony abonament, jeśli i tak jest dofinansowana z budżetu.
   Tata ma stan podgorączkowy, być może, to poszczepienny, albo się zaraził od nas, bo był w weekend. Już sama nie wiem. Na koronę to w ogóle nie wygląda, ale ona ma różne oblicza.
   Serdeczności 🙂

   Polubienie

 2. A pamiętasz takie historyczne hasło – DOMIAR?
  Jak powtórka z rozrywki, to powtórka z rozrywki…
  A Zenek będzie robić za jednoosobowy zespół pieśni i tańca. 😛
  2500 km… 2500 km… ufff…
  Trzymam za Was kciuki, za wszystkich. :*

  Polubienie

   1. 1. Aha… 🙂
    2. Bo chce. Ty się ciesz, że wbrew wszystkiemu on uważa, że to go nobilituje. Czyli nie jest całkiem źle…
    #. Staram się, żeby było 🙂

    Polubienie

    1. Dziś w Faktach wyliczono jaką pomoc Grupa Discovery udzieliła poszczególnym grupom ( w tym największą dla służby zdrowia) w czasie pandemii.
     TVP nobilituje wszelkie miernoty, wreszcie motłoch czuje się dowartościowany i byle kto może nazywać się dziennikarzem😡

     Polubienie

      1. Pośrednio TVP i jej prezes, bo to on organizował ten koncert. To on Zenka promuje. Nie podejrzewam, że to Zenek zarządał wielkiej sceny. Ani o żadne odruchy. Bez TVP dalej śpiewałby na wiejskich piknikach o majteczkach w kropeczki. To TVP go wyciągnęła na „salony” i „zrównała” z innymi artystami, robiąc wszystko, żeby zadowolić gawiedź.
       Tak samo z innymi, dając”swoim” programy, a wyrzucając tych, co choćby popierają Strajk Kobiet. To TVP rozdaje karty. Może kogoś posadzić na świeczniku bądź z niego zrzucić.
       W tym sensie nobilituje.

       Polubienie

 3. Pieniądze w kasie sie kończą to z kogoś muszą zedrzeć. Z czegoś trzeba przecież opłacać te pińset plusy i ojca dyrektora. Te biznesy których nie wykończy covid, dobije bezmyślność i pazerność rządu.

  Polubienie

   1. Z punktu widzenia troski o swoje, nie o kraj, ich postępowanie jest bardzo racjonalne. Propaganda telewizyjna i kościelna im zapewni utrzymanie się przy korycie, a dobra służba zdrowia – NIE. Bo naród jest, jaki jest. Ciepłą wodę w kranie też olał.

    Polubienie

 4. Myślę podobnie , chociaż czasem jednak szlag mnie trafia , jak widzę badziew , którym ludzi karmią . Z jednej strony absolutnie racja, że nikt normalny nie będzie się jarał romansami w sanatorium (widziałam kiedyś kawałek-
  czułam się zażenowana , jako kobieta) czy innymi idiotycznymi programami, z drugiej jednak media powinny być narzędziem w kształtowaniu i rozwoju , szczególnie młodszych (tylko , czy oni jeszcze tv oglądają ?)
  Natomiast to, co Kaczyści chcą teraz zrobić ,to zamach na wolne media , próba zniszcznia ich bezpowrotnie.. Białoruś się kłania.
  O matkojedyna Zenek , pupil Kurskiego……..( wykasowałam, szkoda atramentu) .
  Ojej, Tata też ?! No tak był u Was . Oby szybko przeszło.
  Ja miałam dzisiaj zespól poszczepienny , z temperaturą powyżej 38 C , masywnymi dreszczami i całkowitą
  bezsennością. Teraz mi już tak normalnie zimno z niewyspania i zmęczenia.

  Polubienie

  1. Discovery właściciel grupy TVN ma sporo kanałów, gdzie można obejrzeć wartościowe programy. (Praktycznie oprócz Faktów to kanału TVN też nie oglądam- czasem jakiś dobry serial, ostatnio Szadź) Niestety też ma miałkie, żenujące etc… ale od tego jest pilot. Telewizja komercyjna to rozrywka plus serwisy info, które akurat są na rzetelnym i wysokim poziomie. Taka telewizja nie ma za zadanie być telewizją edukacyjną.
   Tata to się pewnie zaprawił sprzątając kotłownie. Jest lekko przeziębiony, ale to może też być poszczepienne, bo do 30 dni mogą być jakieś powikłania.
   Odpoczywaj😘

   Polubienie

  2. Z tym oglądaniem przez młodych, to jest odwieczne pytanie – kura, czy jajko? 😀
   TVP zrezygnowała z misji edukacyjnej na rzecz robienia kasy poprzez podlizywanie się władzy – te 2 mld + abonamenty płacone przez Roksi 😛 to stanowczo za mało na ich chęci płacowe. Bo przecież taki Kurski czy inna Hołecka nie będą zarabiać 20.000 miesięcznie, w dodatku brutto – na co to im by miało wystarczyć? Waciki więcej kosztują…
   A skoro robienie kasy i podlizywanie się, to skorzystali z metod wcześniej wykorzystanych z powodzeniem przy wyborach – trzeba trafić w gust niespecjalnie oświeconych, bo ich jest statystycznie najwięcej, przy urnach też. Czyli David Attenborough odpada, bo takich słów to ta publiczność nie zna. A majteczki w kropeczki przebojem każdego sezonu. 😛

   Polubione przez 1 osoba

 5. I jeszcze chciałam napisać , że zima jest zua , bardzo zua ! A jadąc przez całe miasto, miałam okazję podziwiać ten
  biały „puch”- czyli obrzydliwie brudne świństwo , leżące wszędzie. FUJ !!

  Polubione przez 1 osoba

  1. OM już wychodzi z przeziębienia, ja oprócz gorączki to czuję się dobrze.
   Może być korona, ale test nic mi nie da. I tak się izoluję. Jeśli będzie taka potrzeba to mi zrobią.

   Polubienie

 6. A dlaczego? My na przykład wcale nie odcinamy się od TVP. Są programy które chętnie się ogląda, jak na przykład: Jaka to melodia, Szansa na sukces, Familiada, Pytanie na śniadanie czasami do śniadania, Postaw na milion, Vabanqe.Czasami jest jakiś fajny koncert, czy kabaret, to chętnie popatrzymy. Do tego Mama czasem ogląda świadomości w tvp i chce i nie możemy jej przecież na siłę wyłączyć telewizora. Teraz był The Voice of senior i oglądaliśmy z podziwem, że mimo takiego wieku, mogą ludzie jeszcze mieć aż taki głos i aż taki ukryty talent przez tyle lat życia i że im się w ogóle jeszcze chcę zaistnieć na scenie a nie siedzieć w kącie i użalać się nad swoją biedą, chorobami, problemami w życiu. Dlatego w żadnym wypadku nie chcielibyśmy platformy cyfrowej, bez kanałów TVP. To znowu był nie tak dawno emitowany film, reportaż o legendzie Polskiej Piosenki Krzysztofie krawczyku, który ze łzami w oczach oglądaliśmy. Ze łzami w oczach, że on już ma bliżej tam do nieba, niż tu na ziemi na scenę muzyczną. To znowu patrzymy czasem, Wieczorem jak czas pozwoli na TVP kino i Przypominamy sobie stare, kultowe filmy. Dlatego jesteśmy za wolnością mediów i tym że ludzie zaczną z większym obiektywizmem patrzeć na różne informacje i sami w głowie je analizować a nie być tak łatwo w jednym informacjom podawanym przez TVP Info np. Jeśli chodzi o ten projekt ustawy, to W podtekście dalekim miałby na celu powolne dogaszanie nieprzyjaznych władzy mediów. W miejsce tego projektu ustawy, proponowali byśmy zmiany w sposobie obliczania podatku dochodowego dla wszystkich nadawców. Wtedy będzie to bardziej sprawiedliwe niż dotąd. Tak olbrzymie dochody, jakie ma Polsat i spółka iti, która jest właścicielem TVN wraz z dziećmi i spółki Agora, są niewspółmierne do takich stacji jak Superstacja, TV Republika, czy TVP. A to nie chodzi o same płacenie podatków, bo każdy z tych nadawców je płaci, tylko o punkty procentowe w odniesieniu dotyk Gigantów cyfrowych. A co do roli telewizji i tego czy telewizja pełni rolę edukacyjną, czy informacyjną, czy tylko ogłupia, to już nie nasze zadanie. Telewizja na być dla każdego widza kropka Nie może być tak, że ludzie którzy lubią ogłupiające programy z żartem i na pół serio, też mają prawo odnaleźć w niej coś dla siebie. To jest rola tych podstawowych kanałów, że jest tam wszystkiego po trochu. Innymi prawami rządzą się kanały tematyczne, których na platformie cyfrowej jest już niemało. Niezrozumiałym w tym wszystkim jest dla nasz fakt, że Telewizja Trwam i Radio Maryja, nie płacą podatków i uważane są przez rządzących jako nowa ewangelizacja. Zajmujemy się od dobrych kilku lat handlem detalicznym w Krakowie i z doświadczenia wiemy, że jakąkolwiek działalność handlową byśmy nie prowadzili, to opłatę za lokal i podatek od dochodów musielibyśmy tak, czy inaczej zapłacić. I nie miałoby to dla fiskusa, dla urzędu skarbowego, czy najemcy lokalu, jakiego rodzaju to jest działalność handlowa. Mogłaby to być nawet sprzedaż dewocjonaliów, czy bezpłatne rozdawanie materiałów o charakterze edukacyjnym, bądź mapek, przewodników miejskich. Każdy obywatel i każda instytucja, bez względu na charakter, jest jak powiedzieć zobligowana do płacenia daniny skarbowi państwa. Co do koncertu walentynkowego w Łódzkim teatrze, to nie mamy żadnych zastrzeżeń. Nieprzerwanie od tylu lat gwiazdą muzyki disco polo jest pan Akcent i nic na to nie poradzimy, że jego skoczne, taneczne piosenki porywają ludzi do tańca i chcą ludzie ich słuchać, pomimo że wciąż te same piosenki lecą już po raz kilku tysięczny raz. Zaczyna być to trochę nudne. Ale cóż, skoro Ludzie czekają kiedy wystąpi Zenon Martyniuk, Marcin Miller, łobuzy, Masters, w czym nieco starsze gremium chciałoby posłuchać np. Bayer Full. Ale podczas tego walentynkowego koncertu, Myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza mama będzie wkładać serce do koperty zespołem Masters i śpiewać na cały głos: Żono moja, serce moje. Nie ma takich jak my dwoje. My natomiast chcielibyśmy po latach zobaczyć jak wygląda Halina Frąckowiak i jej słynny Mały elf i Papierowy księżyc. Kiedyś z przyjemnością oglądało się Polsat wieczorami, bo jak nie życiowa szansa z Krzysztofem Ibiszem w roli prowadzącego, to idol a potem must by the music. Szkoda że Polsat już na zawsze pogrzebał te muzyczne Show teleturnieje. Była konkurencja dla telewizji Polski i teraz TVP wyprzedziło komercyjne stacje z ilością teleturniejów myślowych i muzycznych i wiedzie w tym prym. Oglądało się przecież Miodowe lata na Polsat, czy nie odżałowany Świat według Kiepskich. Takie programy dzisiaj przyciągają dużą Rzeszę widowni. Kiedyś lubiliśmy oglądać na TVN teleturniej Milionerzy, ale kiedy w dwóch godzinach programu, mieści się pół godziny stricte teleturnieju Milionerzy, bo reszta to reklamy, to przestaliśmy oglądać. Reklamy wszechobecny i w natłoku ogromu ich obecność i wszędzie, odrzucają ludzi od komercyjnych stacji. Pewnie. Chcielibyśmy odciągnąć mamę naszą od oglądania świadomości w TVP i namówić na oglądanie na przykład wydarzeń na Polsat. Ale nie chcemy nic na siłę kropka Chcę sobie popatrzeć na świadomości o 19:30, to sobie popatrzy a my w tym czasie się ponudzimy, bądź szeptem sobie porozmawiamy. Albo zdarza nam się w tym czasie wyjść z psem do ogrodu. Pies sobie pobiega po ogrodzie i totalnie wytarza się w śniegu i po je trochę śniegu. My popatrzymy idąc alejkami, co jeszcze to trzeba by zrobić za dnia jest wilk syty i owca cała. Chociaż nie tak dawno usłyszeliśmy, że Wilk jest głodny i owca cała. Dlaczego? Ano dlatego, że Wilk je naturalnie hodowane owce Anię pędzone na chemicznych, antybiotykowych paszach owce i do tego genetycznie modyfikowane. Pozdrawiamy serdecznie i zdrowia życzymy.👦🏻👱🏻 Mariusz i Wojtek.

  Polubienie

  1. Nie wiem, czy się odniosę do wszystkiego, ale pełna zgoda- każdy powinien mieć WYBÓR. Nie oglądam tez Polsatu- kiedy powstał i leciały w nim filmy kategorii D i inne mierne programy, to mnie odrzuciło. Wbrew pozorom nie oglądam dużo telewizji- fakt, najwięcej czasu antenowego poświęcam TVN 24. Mój Tata tez lubi niektóre programy w TVP. Taki Jaka to melodia na przykład, choć mówi, że to już nie ten sam program jak był Janowski- świetny facet, poznaliśmy się w klubie w DM grając w lotki. Mój OM z nim wygrał😀
   Prywatne media oprócz podatków płacą też różne koncesje, które nie płacą media rządowe i im sprzyjające. I dlaczego giganty mają procentowo płacić więcej, jeśli kwotowo tak właśnie jest? Szkoda, że nie widziałeś podsumowania jak Grupa Discovery (Polsat pewnie tez) w tym roku pandemicznym udzieliła konkretnej pomocy, różnym grupom społecznym – 22 miliony!
   Dzięki.
   Serdecznosci 🙂

   Polubienie

 7. Roksano ,zdrowia przede wszystkim Tobie,Twojemu Tacie i calej rodzinie.
  Ja mam remont lazienki,jak wyglada chalupa,to chyba nie muszę mowic:)) Ale najgorsze (skuwanie plytek,rycie w ścianach,wylewki)juz podobno poza nami :))Na super fachowcow trafiliśmy – naprawde jestem pod wrażeniem pracowitosci i umiejętności:) I wlasnie w rozmowie na temat mediow ,tudziez tzw.”solidarności spolecznej”- podali identyczny przyklad jak Ty,jako że też są „prywaciarzami”:))
  Ja nie jestem namietną „oglądaczką”,wlaściwie obchodzę sie smialo bez TV,ale abonament płacę..tez uważam,że bardzo wazny jest wybor – w każdej dziedzinie życia.
  Wygląda na to,że zima rozgościla sie na dobre,choć rano(zwykle wstaje bladym switem) juz bardzo wiosennie śpiewają ptaki.Zatem,wiosna tuż,tuż..tak czuję:))
  Serdecznosci,Roksano

  Polubienie

  1. Dziękuję bardzo, bardzo… U Taty podejrzewam dolegliwości poszczepienne- ból kości i 37,1-2. U mnie o tyle lepiej, że temperatura niższa.
   Jak się ma dobrych fachowców to i remont nie taki straszny, choć wiadomo, że pewnych niedogodności nie da się uniknąć. Za to później będzie piękny efekt!
   Ja za oknem widzę mnóstwo śniegu, choć z parapetu już znikł- słońce go roztopiło. I mnóstwo ptactwa. Ale nie słyszę, bo jak nigdy mam okno zamknięte przez te choróbsko. Aż OM się dziwi i pyta, czy nie jest w domu za gorąco…
   Ale już w samej piżamie otwierałam drzwi tarasowe przy tych mrozach, więc teraz chucham i dmucham na się😉
   Uściski serdeczne🙂

   Polubienie

   1. No co ty?Opozycja,czyli PO,HOŁOWNIA 2050,PSL-KUKIZ nie chcą zmienić tego rządu,bo nie mogą stworzyć większości .Oni widzą swoje prywatne ja a nic dla polski.To musimy się dalej męczyć.👱🏻Wojtek.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s