Moc gestów…

Drobnych. To one mają w sobie największą moc. Z nich składa się sedno życia, miłości, przyjaźni, relacji. Bez nich, bez osób, które się bezustannie o nas troszczą z wzajemnością, byłoby ono puste, niekompletne…

Dwie moje przyjaciółki w rozmowach telefonicznych z troską, ale z pewną konsekwencją wyrażają dezaprobatę wobec moich spotkań z Najmłodszymi. Rozumieją, ale mają własne zdanie, bo chcą mnie chronić. PT wciąż przybywa w górach, wysyłając mi kojące obrazki. Do jednego z nich zaśliniły mi się oczy…

zdjęcie PT

Och rydze, westchnęłam wirtualnie i w odpowiedzi dostałam: Ja usmażę na maśle i w tym maśle je zatopię, a ty sobie odsmażysz i będziesz miała zapach gór… Tak! Rydze zawsze kojarzą mi się z Beskidem Niskim… Łemkowszczyzną.

Dzwoni LP, jej tata w szpitalu, covid. Podejrzewałyśmy wcześniej, bo cała rodzina (siostra, mąż, matka) chorowała. Prosiłam, żeby mimo niechęci samego chorego do kontaktu z lekarzem, spróbowali to zrobić; radziłam jak i co trzeba zrobić. Łatwo nie było. Lekarz rodzinny z teloporady leczył witaminkami, a pogotowie nie chciało przyjechać. Dopiero pogorszenie stanu wymusiło jakąś reakcje. W szpitalu zrobiono test, wyszedł dodatni. Pełni nadziei, że jest pod opieką lekarską… czekamy. Wśród nut niepokojów wszelakich słyszę, że topi się domowy smalec i będą się wędzić szynki- dla mnie też… Ech.

Kiedy w końcu ustaliliśmy, że trzeba jedno mieszkanie w DM wynająć bądź sprzedać, to ta decyzja wiązała się też z małym przemeblowaniem, czyli zamianą kanap i foteli. Miałam poszukać kogoś w sieci zajmującego się przeprowadzkami, ale Tuśka skrzyknęła swoich kolegów z DM i mając relacje na żywo, podpowiadałam, gdzie co ustawić. Z bliską koleżanką z dzieciństwa, która dotarła do niej z naszej wsi pociągiem, odmalowały sypialnie w większym mieszkaniu, kończąc pracę o drugiej w nocy, choć wcześniej Tuśka stwierdziła, że to robota na cały weekend, więc malowanie odkłada za 2 tygodnie. Jeden telefon, szybka decyzja i praca wre… A efekt…

nawiasem mówiąc, to był kiedyś mój pokój…

To magia. Spontanicznie i naturalnie przytrafiają się nam takie rzeczy.

Uśmiechu i zdrowia dla Was w ten niełatwy czas. W końcu powiało optymizmem, prawdaż 🙂

18 myśli na temat “Moc gestów…

  1. Witaj w klubie! 😂😂Też uznałyśmy ją za pierwszoplanową, wręcz KONIECZNĄ! Wprawdzie zasłony są z salonu Tuśki, niebotycznie drogie, które szybko zostały wymienione na inne, ale teraz sumienie jej nie gryzie, że leżą gdzieś i marnieją. No dwa komplety jeszcze leżą, bo okien sztuk trzy 🙈

   Polubienie

 1. Zazdraszczam rydzów, bo wieki ich nie jadłam. Jednak najlepsze remonty robi ze znajomymi i przyjaciółmi.
  Moi powoli wychodzą z wirusa, ale są bardzo słabi.
  Wcale Cię nie będę ganiła za spotkania z najmłodszymi, umykają nam wtedy najpiękniejsze chwile z ich życia.
  Pozdrawiam i przytulam 🤗😍

  Polubienie

  1. Z rydzami miałam wieloletnią przerwę swojego czasu, ale teraz corocznie mam przyjemność w ich spożywaniu. Niestety zawsze zbyt krótką😋
   Te kontakty i tak są mocno okrojone. Dziś z Pańciem się uczyliśmy. Zońcia z opiekunką. Tuśka mimo ze dziś na zdalnym to w biurze.
   Dobrze, że wychodzą, ta słabość może jeszcze chwilę potrwać. I może warto się prześwietlić? Dużo się słyszy od lekarzy, że nawet skąpo i lekko przechodzący mogą mieć powikłania. Oby nie.
   Ściskam mocno😘😘

   Polubienie

 2. Prawdaż, prawdaż, to był dla naszej rodziny Dzień Dobrych Wiadomości. Rano Oliwia dostała polecony, że przyznano jej stypendium naukowe (oh oh nikt w naszej rodzinie nie miał! Pękam z dumy!), potem smsem nadeszły dobre wyniki mojej cytologii, a po południu – szczepioneczka!
  Zaraz, ale to ten sam pokój przed i po, tak?

  Polubienie

 3. Wiadomość o stworzeniu tak skutecznej szczepionki ucieszyla i mnie, ale konferencja Morawieckiego rozbawiła mnie na maksa. Oglaszal sukces co najmniej jakby sam ją wymyślił. Ta propaganda sukcesu chyba za bardzo weszła mu w krew. Zabrakło tylko hasła że to dzięki PiSowi pracę trwały tak intensywne i efekty są tak fantastyczne 😂

  Wracając jeszcze do szczepionki, światełko w tunelu jest, ale nie jest tak kolorowo jak niektórym się wydaje. Po pierwsze może dopiero na wiosnę będzie realnie dostępna i to najpierw dla wybranych, a po drugie, mnóstwo osób deklaruje że się nie zaszczepi. Przed nami więc nadal miesiące walki poprzez maseczki , dystans i inne partyzanckie środki .

  Polubienie

  1. Mnie najbardziej ubawiła deklaracja 20 milionów szczepionek, która chyba miała na celu przykryć nieudolność w sprowadzeniu szczepionek przeciw grypie.
   Myślę, że seniorzy się zaszczepią, różne służby też. Cześć będzie miała odporność przez przechorowanie. 17% nie wierzy w pandemie, część uważa szczepionki za samo zuo… ale pewnie będzie tez strach, bo w końcu to szczepionka w mocno skróconej procedurze jaka obowiązuje normalnie podczas wdrożenia. Skuteczność powalająca, bo te grypowe to tak 50-70%, ale i brak skutków ubocznych, to tez dobra wiadomość.
   Aby do wiosny!

   Polubienie

   1. No 20 milionów to i tak tylko dla 10 mln Polakow, bo dawki trzeba przyjąć dwie, o czym Morawiecki już nie wspomniał 😉 może być też tak że jakaś inna firma również stworzy swoją szczepionke, wszak sporo ich tam nad nią pracuje i dzięki temu będzie na rynku tego po prostu więcej. Tak żeby dla każdej chętnej osoby byla maksymalnie szybko dostępna . Na grype też jest kilka różnych szczepionek (tzn aktualnie nie ma żadnej, ale tak ogólnie).

    Mówisz byle do wiosny, a ja mówię byle do lata, bo ledwo listopad mamy a ja już tęsknię za takim czerwcem np 🙂

    Polubienie

    1. Mnie wystarczyłby kwiecień z nadzieją na piękny i zdrowy maj pod każdym względem 😀
     Tak, szczepionek jest ok 200. Te Oksfordzkie są gorsze, ale mogą być szybciej dostępne. Pytanie czy zostaną zakupione. Jak Europa i Świat znaczenie się szczepić to już będzie krok w zapanowaniu, a w końcu wyeliminowaniu pandemii. Ludzie się jednak przemieszczają (praca), a lockdawn nie będzie trwać wiecznie.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s