Huśtawka…

Czuję się jak na huśtawce. Raz góra, raz dół.

Samopoczucie.

Znów dopadła mnie nie wiadomo skąd gorączka. Wysoka. Robiłam pulpety w sosie pomidorowo-paprykowym i nie wiedziałam, czy gorąco i słabo mi od kuchenki gazowej, mimo iż klimatyzacja chodziła na całego, czy coś mnie trawi od środka. Nie miałam czasu sprawdzić, bo Tuśka miała podrzucić Zońcię na popołudniowe spanie do nas, bo sama musiała przygotować papiery kadrowe w naszej firmie, które miałam przejąć po niej. Padłam razem z Zońcią i spałyśmy dwie i półgodziny. Temperatura trochę spadła, żadnych innych objawów, co za czort? Kolejne jedenaście godzin snu pomogło. W niedzielny poranek obudziłam się słaba, ale bez gorączki.

Nastrój.

Tu też raz wkurw, raz śmiech, raz totalna bezradność. Osłabiają mnie niedojrzałe i nieodpowiedzialne teksty typu, że prezydent niewiele może, że dość wybierania mniejszego zła. Więc niech zostanie u władzy to większe. Gdzie tu logika? Lepiej od razu się przyznać, że się popiera, że nie przeszkadza ta władza. Nie na tyle, żeby cokolwiek chcieć zmienić. Cynicyzm, kłamstwa, przekupstwo. Ciekawa jestem, ilu nowych zwolenników przekupi premier swoimi tekturowymi czekami bez pokrycia. Zmiana prezydenta to pierwszy krok do zmiany władzy za trzy lata. Nie pójście na wybory to akceptacja tego, co mamy dziś. I jeśli ktoś ma swoje powody, żeby to popierać, to rozumiem. Ma takie, a nie inne wartości. Co innego jest dla niego ważne. Ale! na miłość boską i każdą inną- bycie obojętnym to grzech zaniechania! NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ. NIEDOJRZAŁOŚĆ.

Grzechów ta władza ma wiele, nie sposób ich wszystkich wymienić. Największe to łamanie prawa i pisania go pod siebie. Władza jest bezkarna. W jednej z tarcz przemyciła przepis, że urzędnicy państwowi nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, w drugiej zaś, że za nieumyślne błędy lekarskie będą wsadzać do więzienia.

Współczuję ludziom, którzy są na wszystkich wkurzeni. Na sędziów, lekarzy, pielęgniarki, policjantów, nauczycieli, górników, hydraulików, fryzjerów, restauratorów…etc… Ale! Ta władza w końcu robi ze wszystkimi porządek. Ta władza takim się podoba. Dba o rodzinę. Bo sprawy rodzinne to rzecz święta. Dlatego żadna pozarządowa instytucja do zwalczania przemocy nie dostała dofinansowania od ministerstwa sprawiedliwości, ale były ksiądz egzorcysta już tak. Szacuje się, że nawet może zgarnąć 50 milionów.

Miłego, uśmiechniętego! 🙂

105934794_3167711673318702_2919776667463547371_n
kwitną już malwy 🙂

48 myśli na temat “Huśtawka…

 1. Ta władza ma legitymizację społeczeństwa, jako grupa tacy właśnie jesteśmy – z ustami pełnymi frazesów, ale niech tylko ktoś rzuci groszem, a zaczyna należeć do grona przyjaciół. Zdrowotnie i ogólnie, trzym się mocno.

  Polubienie

  1. Niestety, masz rację. Nad czym od dawana bardzo ubolewam. Bo to wszystko pokazuje jacy jesteśmy.Prawdziwi.
   I do PIS mam złość za promowanie nieróbstwa, miernoty, lenistwa, podcinanie skrzydeł, przeszkadzanie w samodzielności.
   Dzięki.

   Polubienie

 2. Nie lubię tej Twojej gorączki. Przegoń ją precz, niech się odczepi i już!
  PiS samodzielnych nie lubi, bo go nie będą słuchać, więc stara się ich wyciąć ze społeczeństwa. Albo uzależnić i pozbawić samodzielności kasą. Całkiem logiczne działanie dla realizacji ich celów… 😛
  U mnie też kwitną, ale nie malwy. 🙂 Nie da się tu wkleić, to pójdą na priv, o!

  Polubienie

  1. Też jej nie polubiłam. Pojawia się i znika.
   Chętnie obejrzę.

   Ech… to się tak rzuca w oczy, a tu wciąż takie uwielbienie. Coraz bardziej ogłupione mamy społeczeństwo i sprzedajne. Lubiące jak mu się coś karze i na niego pokrzykuje. Gdzieś się zawieruszyła ludzka przyzwoitość. Niech ta kampania się w końcu skończy, bo zwolennicy Dudy rozochoceni, zachęceni wezmą widły do rąk, bo już spreje i bluzgi w ruch poszły- z Bogiem na ustach.

   Polubienie

 3. U mnie jak na razie tylko w dół…Ale od dziś testuję nowy lek, moze coś pomoże… Co do prezydenta, to dla mnie wybór jest oczywisty. Choćby i sam diabeł, byle nie Duda!! Trzaskowski na pewno bedzie lepszym prezydentem niż ten $@#^&*

  Polubienie

  1. Oby w takim razie był pomocny, jeśli już musi być zażywany.
   Przynajmniej nie unika pytań dziennikarzy, codziennie jest dla nich konferencja.
   Trudno słuchać już tych wszystkich kłamstw prezydenta i wtórującego mu premiera. Mnie wciąż zadziwia brak wstydu i obciachu u nich.
   Trzaskowski jest szansą na zmianę. Nie tylko prezydentury, ale to pierwszy krok, żeby w kolejnych wyborach już PIS nie rządził. Nie niszczył wspólnoty, nie poniżał każda grupę społeczną. To pierwszy krok do odbudowy normalności. Również w debacie. Pomiędzy obywatelami. Odbudowę wizerunku poza granicami kraju. Jak jest teraz, to widać po głosującej Polonii, za kim w większości się opowiedzieli.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Oni nie wiedzą co to wstyd. Już nie raz to pokazali. Morawiecki wiele razy okłamywał naród i nawet sie nie zająknął. Gdyby prezydentem został Trzaskowski to chociaż jakaś kontrola nad poczynaniami rządu by była.

    Polubienie

 4. Hehe, ja też się śmiałam z tego „mniejszego zła”. Argument racjonalny jak wszystko u nich.
  Ale to, że się nie interesują rodziną to im zarzucić nie możesz. Przecież ułaskawił więźnia, co by mógł powrócić na jej łono.
  Gorączka twa mnie trochę zaniepokoiła. Mam nadzieję, że już nie wróci.
  P.S. Co izaszyjg hoduje, że na public się nie nadaje? Maryśkę? 😀

  Polubienie

  1. Nie więźnia tylko jedynego żywiciela rodziny, bo fundusz pomocowy dla ofiar wykorzystywany jest przez Ziobro na inne cele. Wszak wystarczy ułaskawić i już rodzina ma pomoc.
   Jeszcze nie poszła. Choć mniejsza, ale ponad 38 wciąż się trzyma, a było już lepiej😡
   😂😂nie wiem, czy Maryśka kwitnie, ot i teraz mam zagwozdkę. U mnie są w ogrodzie makówki, też się na wszelki wypadek nie chwalę🤪

   Polubienie

  2. Nie, że się nie nadaje na publiczną, tylko tutaj fotki nie wkleję, bo technicznie nie da rady. 😀
   Właścicielka bloga rządzi niepodzielnie.

   Polubienie

    1. Opis z Wiki:
     Małe drzewo lub krzew o wysokości 3–5, czasem 7 m i szerokości do 6 metrów.
     Liście: Zimozielone, naprzemianległe lub po trzy, rzadziej cztery w okółku. Blaszka lancetowata, całobrzega, u nasady klinowata, osiągająca około 16 cm długości i 3 cm szerokości, skórzasta, ciemnozielona, połyskująca.
     A opisu kwiatów nie skopiuję, bo ci kretyni w Wiki napisali, że one nie pachną. Chyba nos im odjęło!!!

     Polubienie

        1. O nie, poruszanie się w takiej gorączce mimo cudnych okoliczności przyrody jest niewskazane! Właśnie ze zdziwieniem patrzę w termometr, że śmie wszczynać czerwony alert o tej porze. Za wcześnie! Do wieczora daleko przeca. Ech. Oby to była trzydniówka jak u dzieckuf małych i od jutra spokój.

         Polubienie

        2. Niech ta Rodzinna jednak trzyma Ci rękę na pulsie… 😦
         A ruszyć się ruszyłam, czemu nie. W końcu mamy porządny, pół-olimpijski basen na podwórku… I to praktycznie wyludniony. :O
         Jutro też się ruszę, z samego rana, bo muszę pakiety wyborcze zawieźć. Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy, że poczta stanowi wyłącznie utrudnienie dla miejscowych. Po czym poszedł wyszabrować jakiś duży karton. 😀

         Polubienie

   1. Eeee no nie, było można wklejać- trzeba poszukać instrukcji w necie, bo ja już nie pamiętam i coś mi się kołacze, że ta metoda przestała działać, ale pewnie jest inna 🤔

    Polubienie

 5. Zmiana prezydenta to pierwszy krok do zmiany władzy – dokładnie tak! Dlatego bardzo ważne jest wybrać prezydenta opozycyjnego do obecnej niby-władzy. Na tym etapie już mi wszytko jedno, czym się kto kieruje, byle nie głosował na dudę:)

  Polubienie

  1. Hej Rybka, mogę się też pod tym podpisać .
   I popieram , co pisałaś u się, o maseczkach . Jestem w DE i z szoku wyjść nie mogę -wszyscy ( w tym młodzież) w maskach naciągniętych pod oczy w sklepie -100%
   Można !
   Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 6. Specjalnie i tylko z powodu drugiej tury wracam na łono tydzień wcześniej , nie można zmarnować żadnego głosu a
  my mamy tych głosów z mężem dwa + bonus, że Mama nie pójdzie głosować , czyli dudniący jeden głos mniej dostanie.
  Nie potrafię zrozumieć , że ktoś , kto głosował na kogokolwiek innego niż adrian , mógłby teraz poprzeć
  dudniącego … no ale widać mam ograniczoną wyobraźnię : p
  Właśnie w tle słyszę Mateuszka kłamczuszka, w….qurzenie moje rośnie , szlag mnie trafi jak go zaraz nie przymkną.
  Od paru lat mamy malwy, najlepiej rosną pod wiatą , już osiągnęły prawie trzy metry. Piękny kolor , ja mam jaśniutko różowe.
  Trzymam kciuki żeby gorączka nie wróciła.
  Sciskam serdecznie :**

  Polubienie

    1. Ale za to dzisiaj zobaczyłam, co te cholery wymyśliły dla Polonii. 😦
     Otóż – co nie policzone w ciągu 48h, to się nie liczy i nie uwzględnia. Tak po prostu. Co z tego, że dotarło i sobie leży na stole? Do kosza z tym…
     A w takim Manchesterze mieli po 13.000 pakietów na komisję, a będą mieć więcej. Jak mają mniej niż 10 ludzi w komisji, to fizycznie nie mają szans wszystkiego policzyć…

     Polubienie

  1. Brawo dla Was! I dzięki, że los tak postanowił i pozbył jednego głosu Dudzie 😉
   Mateuszek w cynizmie i hipokryzji zdobył już wszystkie szczyty świata, zaraz wdrapie się na księżyc!
   A nasze Ciocia wykorzeniła, a ozdabiały dom Teściowej. W ogrodzie rosną jakieś pojedyncze sztuki.
   Trzymaj, mam dziś cały zestaw wnucząt pod opieką, muszę być na chodzie 😉
   😘

   Polubienie

 7. Roksanno, straszysz mnie tą gorączką… Czy rodzinna o niej wie???
  Co do głosowania, to Rafał ma głos nie tylko mój, ale również Mamci. Najbardziej mnie rozśmieszyło to, że będzie ścigany autor mema – jeśli głosowałeś w pierwszej turze na prezydenta, to w drugiej już nie musisz, bo głos będzie ważny. Tyle, że zapominam, że żyjemy często w Matrixie… 😫😫😫
  Pozdrawiam i przytulam 😍😘🤗

  Polubienie

  1. Jak była to już jej nie miałam, a jak pojechała to wróciła 🙈Osłuchowo jestem czysta, więc czort wie.

   Ba! Dwie damy polskiej polityki udzielały instrukcji „ciemnemu ludowi” – czasem mam wrażenie, ze już nic czegoś nie przebije, a tu proszę.
   Uściski 😘

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s