Rozum, głupcze!

Użyj go!

Po prostu.

Jeśli nie możesz kierować się sercem, to posłuż się rozumem. I nie mów, że znów musisz wybierać mniejsze zło. I nie mów, że nie będziesz kolejny raz wybierać mniejsze zło. Ten slogan mocno niektórym wrył się w mózg. Zakorzenił. Nigdy nie będzie idealnego kandydata, idealnej partii, których obdarzysz miłością. Ale nikt ci nie każe kochać! Posłuż się rozumem, rozważ co dla ciebie, twoich dzieci, wnuków będzie najlepsze. Dla kraju. TWOJEGO! Z czym się nie zgadzasz, czego nie tolerujesz, a co jesteś zdolny zaakceptować, nawet jakimś kosztem. Skalkuluj. Po której stronie jest przyzwoitość i przyszłość dla młodego pokolenia, dla ciebie, kraju, w którym żyjesz. Nie wystarczy się tylko z czymś nie zgadzać i umywać od tego ręce. Od wyborów.

Idź.

Zrób to!

Oddanie swojego głosu w zależności jak zagłosujesz to sprzeciw bądź akceptacja obecnej rzeczywistości. Nie pójście-  to jest przyzwolenie bądź obojętność, która jest niczym innym jak akceptacją. I choćbyś twierdził/a zupełnie co innego, to tylko zaklinanie rzeczywistości. Oszukiwanie siebie. I innych. Bądź odpowiedzialny. Bądź obywatelem.

Dobrego, uśmiechniętego weekendu 🙂

 

A tymczasem zakończył się rok szkolny. Myślę, że dzieci, rodzice i nauczyciele jak nigdy wcześniej czekali na ten moment, z nadzieją, że od września już będzie… normalniej. Dobrych wakacji! Ja z kolei mam nadzieję, że zrobimy pierwszy krok, mając dość, choćby tego, co się dzieje z edukacją. Bo taka Rzeczpospolita jak jej młodzieży chowanie.

Mieliśmy u nas pierwszą burzę i pierwszy ulewny deszcz w tym roku. Krótki. Trwał z 20 minut, a kałuże wyschły już po godzinie. To nie daje nadziei na takie skarby leśne jak te z beskidzkiego lasu, gdzie pada praktycznie codzienne, aż krowy na pastwiskach mają dość i ryczą głośno w proteście. Skąd wiem? Ano mam tam swojego wysłannika ;p

104695616_945402272587283_2524238338252839120_n
zdjęcie PT

Tymczasem muszę się zadowolić koktajlem truskawkowym z samych soczystych i słodkich truskawek, tak dobrych, że nie potrzeba żadnych dodatków i starą sprawdzoną lekturą na uśmiech Lesio, bo moje zamówienie na książki z 16 czerwca jeszcze nie dotarło 😦

13 myśli na temat “Rozum, głupcze!

  1. Są programy, gdzie można sprawdzić jak nam blisko czy daleko do konkretnych kandytatów. Ten, na którego zagłosuję mówi moim głosem (albo ja jego ;)) 15/17, więc jak ma być niedobrze? Tylko trzeba trochę wysiłku, ale niektórzy wolą tylko narzekać.
   Moc serdeczności 🙂

   Polubienie

 1. Oczywiście,ze pojdę skoro świt:)) nie lubię przyjemności odkładać na potem.
  Tym razem,wszyscy ludzie dobrej woli maja na kogo oddac swój glos,to nie są wybory miedzy dżumą a cholerą..jak bezmyślnie plotą niektórzy.Ja tak jak pisze Stokrotka – nie wybieram mniejszego zła,a większe dobro ( zla,zasciankowosci i „katolickiej”nienawiści czyli kandydatow ,którzy reprezentują te cechy w ogole nie biore pod uwagę).
  Chcę Polski mądrej,europejskiej dla dzieci,wnukow i dla nas samych.
  Howgh:))
  Serdeczności,Roksano!

  Polubienie

  1. Och, czuję dobrą energię! 😀
   Mój kandydat, a coś podejrzewam, że to ten sam co Twój, też ją ma i mnóstwo merytorycznych atutów. I tak jak piszesz, jest na kogokolwiek głosować, i to nie jest tylko głos sprzeciwu, ale przede wszystkim głos za! Oby się powiodła zmiana.
   Moc serdeczności🙂

   Polubienie

 2. Głosować podjadę przed pracą, a po pracy pojadę z Mamcią, bo Ona powoli i spokojnie musi dojść. Nie wybieram mniejszego zła, tylko totalną zmianę. 😃 Pozdrawiam i przytulam😃

  Polubienie

  1. O ranciu, to masz bardzo pracowitą niedzielę wyborczą! Mój pakiet już wypełniony, zaklejony i OM jutro jak najszybciej zaniesie do lokalu wyborczego. Wróciliśmy właśnie od przyjaciół, i cisza nas nie obowiązywała, wręcz przeciwnie 😉 Pokładamy duże nadzieje na zmianę!’
   Ściskam :**

   Polubienie

  1. Moje Tuśka wczoraj spotkała się z koleżanką, zwolenniczką obecnej sytuacji. Argumenty jakie usłyszała, powaliły ją i do dziś jest w szoku. W młodych ustach brzmią one bardzo złowieszczo i podcinają skrzydła nadziei. I obnażają brak wiedzy i to u wykształconej osoby. Ale to też pokazuje charakter człowieka, samolubny, egoistyczny.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Lesio… 💗 Chyba muszę do niego wrócić.
  Smutne jest to, że czasami nawet z najbliższą osobą nie możesz dzielić poglądów, a przynajmniej rzeczowo porozmawiać. Mojej mamie chyba się poprzestawiało na obczyźnie. Cóż, dobrze, że nie wszyscy tam mają prawo głosu.

  Polubienie

  1. Dobry jest, żeby się oderwać 😉
   Zza oceanem, szczególnie dla tej starszej emigracji najważniejszy jest patriotyzm, a na tej nucie gra PIS. Ich reformy i to co naprawdę się w PL dzieje, nie bardzo obchodzi.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s