Grzech zaniechania…

Ciężki.

NIC. Tyle zrobiono. NIC.

Świadomość u ludzi może większa. I tyle. I wściekłość.

Bezkarność i bezradność.

Były jakieś przeprosiny, jakieś obietnice. Dla Kościoła to jakiś problem, który trzeba rozwiązać. JAKOŚ. Najlepiej po cichu… zamiatając pod sutannę. Puste słowa wypowiadane przez księży i polityków. (Ziobro daje medal działaczce antyaborcyjnej i jednocześnie roztacza ochronny parasol nad przestępcami z mafii lawendowej).

To się nie mieści w głowie. Perfidia i głupota.

Zawód i rozczarowanie. Kolejny raz. Tylko na to mogą liczyć ofiary systemu.

Zabawa w chowanego trwała… trwa… pytanie, czy będzie trwała. Wciąż. Bo to powinien być czas rozliczeń!

To tak na gorąco po premierze filmu Sekielskich.

Idę przewietrzyć głowę…

***

Późny dopisek po pewnej wymianie zdań… Ku pamięci i przestrodze.

Postawienie znaku równości między TVN a TVP w kontekście pewnych relacji z przebiegu wydarzeń na tyle mnie zdumiało, że drążyłam temat (mój błąd- tu biję się w pierś!), bo osoba, która na przykład wyśmiewa teorie spiskowe związane z COVID-19, nagle uważa, że rząd sypnął kasą dla tej stacji, żeby nierzetelnie, kłamliwe relacjonowała. Innej opcji nie ma. Chyba że taka, iż nie ogląda się relacji w TVN24 ani nie ma do niej dostępu w necie, a wnioski się wysuwa… no nie bardzo wiem, z czego (z  krótkich wstawek na portalach?). Ale męcząc temat, zostałam męczybułą i hipokrytką. Trudno. Nigdy nie mówiłam, że jestem idealna. Wręcz przeciwnie, ja zła kobieta jestem. UPIERDLIWA. Życzenie zdrowia na koniec zawsze mnie rozbraja 😀 Szczególnie te mimo wszystko.

P.S. muszę popracować nad przekazem własnych myśli, bo jeszcze bardziej zdumiało mnie, jak mój udział w dyskusji został odebrany. Jako edukację na siłę. A tego nie można tolerować. Też bym nie tolerowała 😀

I teraz się śmieję sama z siebie, że wyszłam na orędowniczkę, rzeczniczkę, miłośniczkę i nie wiem jeszcze jaką –niczkę tefałenowską. To mnie samą zaskoczyło. To chyba ta izolacja mi tak zaszkodziła ;pp No i odkryłam (dałam się poznać)  jedną ze swoich stron. Tę złą, rzecz jasna ;p

20 myśli na temat “Grzech zaniechania…

 1. Nie widziałam jeszcze , może jutro … Pierwsza część mnie bardzo przytłoczyła , zniesmaczyła ….trudno nawet o odpowiednie określenia . Najgorsze w tym wszystkim to systemowe krycie , cała polityka KK , to niepojęte :-Oo
  W żadnej innej „instytucji” nie razi tak bardzo , jak w kościele ! Jednego nie rozumiem , przecież dla dobra KK lepiej byłyby pozbyć się tych wszystkich pedofilskich kapłanów (niechby to nawet połowa była , albo więcej) i pokazać prawdziwą chęć zmiany , niż brnąć w to bagno i chroniąc takich zbrodniarzy , tak długo , jak tylko się da .

  Polubienie

  1. W tym jest dokładnie pokazane siłę systemu.
   No mnie w jednym momencie bardzo poruszył…
   Przykład idzie z góry, a właściwie brak przykładu.
   Nie wiem, czy u nas cokolwiek się zmieni, a na pewno nie szybko.

   Polubienie

  1. Tak. tu chyba nawet nie ma co już komentować.
   I jako ten człowiek niewielkiej wiary jestem daleko od Kościoła. Z dystansem. Jak potrzebuję, to idę co cerkwi, do naszej małej wspólnoty, z którą jesteśmy połączeni nie tylko za sprawą wyznania.
   Ale rozumiem (staram się) i szanuję innych potrzebę przynależności i wsparcia duchowego. Może nie hurtowo, ale jak poznaję ludzi, którzy mają w sobie tę autentyczną wiarę i jednocześnie zdrowy osąd… uważam, że to się nie wyklucza. Jesteś tego dobrym przykładem.

   Polubienie

 2. Obawiam się, że choćby i Sekielscy wypuszczali taki film co tydzień to i tak niewiele zmieni, bo kościół nie chce zmian, jest głuchy na to co mówi Franciszek. Ludzie którzy przenosili tych pedofilów z parafii do parafii nadal zajmują wysokie stanowiska w kościele, a są współwinni i również podlegają pod kodeks karny. Skończy sie jak zawsze, trochę krzyku a potem sprawa ucichnie, aż do kolejnego filmu… W kościele od lat czai sie zło i skoro przez te lata nikt tego nie wyplenił to obawiam się, że już nie wypleni.

  Polubienie

  1. Co nie znaczy, że należy milczeć. Bo tak jak często powtarza Rybeńka: kropla drąży skałę.
   Po lekturze „Sodomy” nie mam złudzeń, że szybko to nastąpi. Ale pewne zmiany już się dzieją. Choć nie takie i nie u tych, na które czeka społeczeństwo. Ale zmienia się rzeczywistość wokół Kościoła- w końcu musi nastąpić jakaś reakcji.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Film braci Sekielskich z warsztatowego i dziennikarskiego punktu widzenia nakręcone są bez zarzutu.I mam Nadzieję ,że wreszcie coś sie w tym temacie ruszy. Ale już niedługo bedzie w TV film Sylwestra Latkowskiego ;Nic się nie stało” o pedofilii wsród celebrytów…Będzie się działo!!!! I pewnie wielu skonczy jak ten prymityw z TVN24-Durczok…co molestował wiele lat bez konsekwencji…W końcu trafił na kobietę zresztą tez prezenterkę ale innej orientacji..i zrobił się szum. Czekam jeszcze na film o pedofilach politykach a ich podobno tez jest wielu…

  Polubienie

  1. Wolałabym, żeby to nie z powodów filmów (tych czy innych) cokolwiek się ruszyło, a za sprawą organów ścigania. Skutecznych ich działań. Niestety, obecny minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie, roztoczył swoisty parasol ochronny nad pedofilami w sutannie. Miała powstać komisja, i cisza. Pedofil nie ma zawodu- to jest przestępca, szczególnie obrzydliwy, bo ofiarami są bezbronne dzieci. I każdy powinien skończyć w więzieniu. Kościół powinien zawsze stać po stronie ofiar, a nie tuszować przestępstwa i ukrywać przestępców.

   Polubienie

   1. Niestety ani obecni ani poprzedni ministrowie czy prokuratorzy nic w tym temacie nie działali…a szkoda!!! A sprawa pedofilów w kościele ciągnie się ponad 25 lat.

    Polubienie

    1. W dużej mierze dlatego, że ani ofiary i ich opiekunowie, ani hierarchowie kościelni tego nie zgłaszali. To był temat tabu, wstydliwy i tuszowany. Badania psychologów ukazują, że ofiary dopiero w wieku dorosłym, już po 40. roku życia, dopiero potrafią o tym mówić, uporać się w jakimś stopniu z traumą, a wtedy te czyny ulegają przedawnieniu.
     Od kilku lat jest już głośniej, śmielej, świadomiej (społeczeństwo), ale dalej NIC się nie robi (organy ścigania plus Kościół).

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s