Niespodzianki (nie)miłe :)

Tak często narzekamy na pogodę, bo to albo za zimno, albo za gorąco, za deszczowo, a nawet czasem za sucho ( lato za krótkie, zima za długa) i w ogóle nie tak jak oczekujemy,  nie doceniając tego, co mamy. W miarę spokojną i bezpieczną aurę w porównaniu z innymi zakątkami świata.

Nad morze dotarłyśmy bocznymi drogami, bo około 30km od celu trasa się zakorkowała z powodu akcji wyciągania tira z rowu. To był impuls, a właściwie moje stanowcze „jedź” jak zauważyłam, że dwa osobowe auta wyprzedzają sznur ciężarówek, więc my za nimi, żeby zjechać z drogi tuż przed policyjnym radiowozem, który blokował przejazd. Intuicyjnie pomyślałam, że lokalsi znają pewnie jakiś objazd. Niestety, po minucie jazdy, oba auta skręciły na teren szkoły w wiosce, przez którą akurat przejeżdżaliśmy, więc dalej zdane byłyśmy na siebie. Akurat zadzwoniła Tuśka z zapytaniem, gdzie jesteśmy, więc zgodnie z prawdą powiedziałam, że nie bardzo wiemy gdzie, ale jedziemy do przodu. Dziecko nakazało włączyć nawigację, bojąc się, że pobłądzimy. No to włączyłam w ajfonie, bo LP w aucie nie miała, to znaczy miała normalną, papierową  mapę, bo innej nie uznaje. Jadźka męskim głosem poprowadziła nas przez pierwsze 8km zgodnie z moim intuicyjnym nosem, po czym kazała skręcić w prawo, na co ja kategorycznie się sprzeciwiłam, widząc na drogowskazie nazwę miejscowości, za którą to właśnie był wypadek, więc wrócilibyśmy do punktu wyjścia. Kazałam LP skręcić w lewo i jak tylko ujrzałam kobietę wychodzącą z domu, stanęłyśmy i zapytałyśmy się o drogę. Pani w pierwszej chwili kazała się wrócić i jechać tak jak nam kazała Jadźka, ale gdy poinformowałyśmy ją o blokadzie, to stwierdziła, że jak pojedziemy dalej prosto, to też dojedziemy, tylko że droga kiepska. No i była, wręcz błotnista ;P Ale nawet Jadźka zaakceptowała nasz wybór, więc kiedy wbiłyśmy się na główną, to korek był daleko za nami :). Dumne z siebie pognałyśmy do celu…a tam, dojeżdżając do szlabanu przed parkingiem, słyszę krzyk Pańcia: babciaaa emel dida. Nie podnosząc głowy ( akurat grzebałam w telefonie) automatycznie odpowiedziałam:  taki sam jak dida. Po czym słyszę jeszcze raz jak powtarza to samo, i LP, która mówi, że on  nam każe zjechać na bok. Podnoszę głowę i co widzę?  A raczej kogo 🙂 OM ostatnio lubi robić niespodzianki 😀

Niespodzianką, i to dużą, był nieprzygotowany apartament. Pierwszy raz w życiu coś takiego mi się przytrafiło, i to w pięciogwiazdkowym hotelu. Akurat nasze bagaże przywiózł wózkiem pan z obsługi, więc od razu zatelefonował na recepcje. Szczerze mówiąc, chyba był bardziej skonfundowany niż my. My i tak mieliśmy zamiar zaraz udać się nad morze i znaleźć miejscówkę ze smacznym jedzeniem, na co przydał się OM, bo  zawiózł nas do centrum, przy głównym molo, do którego miałyśmy około 3km. Ale zanim to zrobił, udał się osobiście na recepcje, więc po powrocie miałyśmy niespodziankę w ramach rekompensaty w postaci   lunchu i obiadokolacji przez cały nasz pobyt, bo zapewnione miałyśmy tylko śniadania,  o reszcie miałyśmy pomyśleć dopiero na miejscu. No i oczywiście wysprzątany apartament :)))

Było cudownie, mimo pogody w kratkę, bo raz nas deszcz z plaży wygonił, choć ani razu nie było jakiejś ulewy, ot tak sobie siąpił- góra dwie, trzy godziny i przestawał. Ale kiedy siąpił, to byliśmy na basenie albo w pokoju zabaw, gdzie chłopaki szaleli  w „małpim gaju”.  Na plaży, ubrani w kalosze, budowali zamki, mocząc się nawet, ale słońcu udawało się przedrzeć przez chmury, więc mimo tak zmiennej pogody zimno nie było. Ba, byli odważni, którzy się kąpali, a opalających się, czy też porozbieranych jak do rosołu również nie brakowało. Z premedytacją wybrałyśmy taką lokalizację hotelu, żeby na plaży był spokój i cisza, a do centrum i głównego mola zawsze mogłyśmy się przespacerować albo dojechać. To były intensywne dni, do pokoju wracaliśmy tylko się przebrać i do spania. Nawet wzięte dwie planszówki nie doczekały się użycia, choć jedna z nich już była rozłożona, ale zmieniliśmy plany :).  Wieczorem to już tylko łóżko i spanie. Net w pokoju mi nie hulał, co było również zbawienne, bo odpoczęłam  od internetów :). Nie, żebym tego potrzebowała, ale dobrze czasem zerwać się ze smyczy. Na zewnątrz zaś nie miałam  za bardzo czasu, żeby do nich zajrzeć.

W tym wszystkim jednak najważniejszy był wspólny czas. Mój z Pańciem. I nie żebym go do tej pory miała za mało. Nie. Ale w innych okolicznościach przyrody, to zupełnie wyjątkowy  czas. Bez pośpiechu, uśmiechnięty. Do powtórzenia 🙂

 

Jutro wystroję się w perły których nie posiadam, bo sztuczne to nie perły nawet jak ktoś myśli, że nimi są, następnie naleję sobie szampana szkoda otwierać całą butelkę dla dwóch łyków, bo wywietrzeje, lepiej otworzę piwo bezalkoholowe i godnie uczczę perłową rocznicę. Niektórzy uważają, że to ważne wydarzenie. Rocznica ślubu. Ja jakoś niekoniecznie, choć ilość lat przeżytych razem nawet mnie powala ;). Mnie monogamistkę. Nie, żebym nie dopuszczała myśli, iż nigdy nikt inny. Tyle że, dla mnie, jako tej  monogamistki z natury, najpierw musi się coś skończyć, żeby mogło się zacząć coś nowego. A tu na złość jak się zaczęło 33 lata temu a  zostało przypieczętowane 30, to trwa, i trwa i…chyba już tak będzie do samego końca.

Życie (nie tylko to wspólne ) składa się z chwil  ulotnych jak motyle, ale powracających do nas we wspomnieniach, z których utykamy swój sznur pereł czy innych korali. Indywidualny, niepowtarzalny. I dopóki dokładamy kolejny, i kolejny, nieprzerwanie, to możemy śmiało mówić o szczęściu. Bo ono również jest indywidualne.

 

 

 

32 myśli na temat “Niespodzianki (nie)miłe :)

 1. Moja Mamcia uwielbiała perły. Rany, jak się kiedyś ucieszyła, gdy kupiłam jej sztuczne perełki z gazetą 😀 Normalnie jakbym ją diamentami obsypała.

  Polubienie

 2. Gratuluję jubileuszu!
  Macie wielkie szczęście, że udało Wam się zgodnie dokładać perełkę do perełki przez te wszystkie lata:) Życzę Wam kolejnych, okrągłych rocznic:)

  Serdeczności:))

  Polubienie

 3. Przed nami w pazdzierniku pierwsza rocznica slubu i szczerze mowiac, nie umiem sie tym ekscytowac, ale w listopadzie stuknie nam 10 lat razem i to juz jakos robi na mnie wrazenie;) Tyle o mnie- Wam gratuluje tylu lat trwania na dobre i na złe:)

  Polubienie

 4. Samochodowej nawigacji unikam jak ognia! Nie raz poprowadziła nas przez lasy, płyty z wystającymi żelaznymi elementami, pastwiska, na których stały krowy i nie chciały zejść! 😀
  Teraz jeździmy albo z papierową mapą albo z google 🙂

  Piękna rocznica! Najlepsze życzenia dla Was!!! :*

  Polubienie

  1. A my się bez nawigacji nie ruszamy. 🙂 Choć staruszka ma już z 10 lat i ma słabszą rozdzielczość niż te nowoczesne, w związku z czym na „gęstych” rondach usiłuje nas damskim upojnym głosem zepchnąć z ronda zwykle o 1-2 zjazdy za wcześnie. No i liczy jako zjazd różne dziwne dojazdy na budowę i inne takie. A rond ci u nas dostatek, czasem co 500-800 m przez 10 km… Ale staruszki mają prawo mieć swoje fanaberie, nieprawdaż? Grunt to nauczyć się z tym żyć w miarę bezkolizyjnie. 🙂 Szczególnie, że na 6/8-pasmówkach ratuje nam tyłek parę razy w tygodniu…

   Choć nie wiem, czy za „bezkolizyjne” można uznać teksty typu „A pocałuj ty mnie gdzieś, nie mam zamiaru tam jechać, wybij to sobie z durnego łba, kobieto. Ja pojadę na razie tędy, a ty ofiaro losu przelicz to sobie jeszcze raz, dobrze ci zrobi trochę wysiłku, bo ci się najwyraźniej elektrony zastały…”
   🙂

   Polubienie

   1. :DD
    OM też się nie rusza. Potrafi nawet używać obu naraz 😉 W tym roku na wakacjach miałam ubaw, bo Jadźka kazała skręcić w prawo, Hołowczyc w lewo a OM pojechał prosto :)))

    ja nie do końca ufam, szczególnie w terenie, bo dróg jest czasem wiele, ale w obcym mieście jak się nie zna ulic, to bez nawigacji a często i zasięgnięcia języka się nie dojedzie 😉

    Ja mam w miarę dobrą orientację w terenie, ale najpierw muszę choć raz jechać daną drogą.

    Polubienie

 5. no to i ja sie przyznam wrzesień to także mój miesiac. W dniu urodzin brałam ślub…..45 lat temu.Rocznica chyba szfirowa……..ale świętować będę skromnie.Poczekam do 50 -ki.Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

  1. Kurczę, właśnie sobie pomyślałam, że „hucznie” to ja żadnej nie świętowałam. Owszem czasem mieliśmy więcej gości, i była impreza, często jakiś wyjazd, ale jakieś huczne świętowanie to nigdy.
   Reniu, to ja życzę abyś w zdrowiu i szczęściu doczekała nie tylko 50, ale i kolejnych rocznic!
   Serdeczności 🙂

   Polubienie

   1. My w sumie też nie, a 35 ich już było (koniec sierpnia)… Ale pamiętamy zawsze o każdej. 🙂 Piętnastą uczciliśmy wyjazdem tylko we dwoje w podróż poślubną – no byliśmy wtedy PO ślubie, więc wszystko się zgadzało, nieprawdaż? 🙂 A „poślubną” dlatego, że wcześniej odbyliśmy tylko (tuż-) przedślubną, więc mieliśmy pewien niedosyt. 😀 Oraz zero wcześniejszych okazji, żeby gdzieś się urwać bez dzieci.

    Polubienie

    1. no to mamy podobnie 🙂
     też miałam przedślubną a poślubną to na 10 rocznicę, też tylko we dwoje- był Beskid i Bieszczady :)) A następny taki wyjazd dopiero na 20 rocznicę, potem już wrześniowe( i nie tylko) wyjazdy we dwoje wychodziły nam częściej 🙂

     Polubienie

 6. No, godna rocznica 🙂 Pomyślności i dużo zdrowia dla Was 🙂

  Kurczę, niefajna sytuacja z tym hotelem, ale ładnie wybrnęli. Morze… tak bardzo zazdroszczę, że nawet nie piszę jak bardzo 😉 W takich okolicznościach (przyrody) to aż grzech byłoby siedzieć z nosem w internetach 😉

  Polubienie

  1. Dziękujemy 🙂

   Śmiałyśmy się potem, że w sumie to opłaca się zastać nie wysprzątany hotel. Z drugiej strony na własne oczy zobaczyłam jaki bajzel ludzie po sobie zostawiają.

   Nie tylko na internety czasu nie było, również i na książkę nie starczyło 😉

   Polubienie

  1. Czasem się zastanawiam co jest receptą na długi związek, i wciąż nie wiem. Wiem jedno, że umiejętność dogadywania się, mimo różnicy zdań, pomaga.
   Dzięki 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s