Bojkot…

Kolejni artyści rezygnują z występu na festiwalu w Opolu. Ba, podobno nawet jeden konferansjer zrezygnował z prowadzenia koncertu premier w imię protestu, że TVP wycofało jednego z artystów, mimo że piosenka wcześniej została zakwalifikowana.

I powiem tak: mnie się ten bojkot bardzo podoba. Nie podoba mi się, że musiało do niego dojść.

I sama z chęcią bym zbojkotowała i przestałą płacić na TVP, której tak naprawdę nie oglądam, a jeśli już to rzadko, i na pewno nie programy informacyjne. No, ale ja staram się być uczciwym obywatelem i…płacę… zgrzytając zębami. Czasem z opóźnieniem, czasem z duuuużym opóźnieniem, a potem z wyprzedzeniem. Różnie. Ostatnio nawet dostałam pismo z zaległościami i pewnie padłabym trupem na miejscu od zsumowanej kwoty widocznej w tymże, gdybym od razu nie chwyciła się myśli, że coś tu jest nie halo. Nawet bardzo nie halo! Tak, wiedziałam, że nie płaciłam w czasie, kiedy mój rzyg był wzmożony i nie chciałam  go jeszcze bardziej pogłębiać, a potem jakoś tak się ociągałam tudzież zapomniałam…No przyznaję się do zaniechania…;) Jednak nie tak dużego jak mi imputuje pismo, które dostałam ( właściwie to  dostał OM ;)). Sprawdziłam historię płatności i…chcieli mnie orżnąć na porządną parę butów albo  na kilkanaście książek! Zignorowałam pismo i z bólem wychodzącym z samych trzewi zapłaciłam tyle do tyłu ile uważałam, że zalegam i trochę do przodu, żeby na jakiś czas mieć spokój.

Co jakiś czas toczy się dyskusja w jakiej formie ma być ściągany abonament od obywateli. Osobiście od niepamiętnych lat mamy Cyfrę a teraz NC, bo na wsi trzeba było coś mieć jak się chciało mieć szersze okno na świat ( nie było jeszcze internetów, to znaczy były, ale za czas spędzony w sieci płaciło się jak za zboże 1h=1t ;p). I dlatego dla mnie najwygodniej byłoby, gdyby operatorzy oddawali część daniny z pobranych abonamentów. A klient mógłby wybrać opcję czy chce te milion dwieście programów  z TVP czy bez TVP i jej sióstr czy braci…No ale to są tylko mrzonki, bo wiadomo  jakby się to skończyło.

No to się dalej głowią jak tu obywatela, który unika płacenia choć ma w domu z dwa albo i nawet więcej telewizorów zmusić do płacenia,  a na razie ściągają z tych, co to od zawsze płacili, a teraz od czasu do czasu zalegają, więc może uda się ściągnąć więcej niż się należy.

Wracając do Opola…Piosenka powinna łączyć a nie dzielić. Takich cyrków nie było nawet za komuny…Owszem cenzura była, ale artyści potrafili się przebić przez nią z tekstem. Teraz cenzury nie ma…ale jest dzielenie na my i oni. Na lepszych i gorszych…etc…

Lubiłam oglądać i słuchać Opole. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy na  festiwal transmitowany przez TVP czekało się z niecierpliwością, to było/jest święto polskiej piosenki. Wprawdzie moje zainteresowanie festiwalem  już nie jest tak duże jak kiedyś, ale o ile nie zapomniałam, to starałam się oglądać i posłuchać. I w życiu by mi do głowy nie przyszło, że PIS ( tak, tak tak, bo przecież ani KRRT, ani RMN, ani minister kultury nie stanęli w obronie niezależności występujących artystów) jak ten taran niszcząc wszystko po drodze (TK, media…) zniszczy również święto wszystkich Polaków, jakim zawsze był Festiwal w Opolu- ponad podziałami.

A dla artystów szacun!  za solidarność.

Miłej słonecznej niedzieli :))

47 myśli na temat “Bojkot…

 1. Dokładnie.
  Zgadzam się z postem i też jestem podziwu pełna za solidarność artystów.
  Sama mało co oglądam tv. Niekiedy tylko jak zejdę na parter to rzucę coś okiem ale przeważnie lecą tenisy, siatkówki, bo tato to zapalony kibic.
  Zresztą co tu ogladać? cały czas Smerfy? Shreka? Kevina? Czy głupie wiadomości. Nawet na pogodę nie warto patrzeć bo i tak jest zmienna jak ;kobieta’.

  pozdrawiam

  Polubienie

 2. Witaj !
  Obecne Opole nie ma nic z dawnego. Nie oglądam, bo nudne.
  Niestety nie wszystkie zawody mogą się łączyć solidarnie, wszystko zależy od ludzi i branży.
  Rodowicz nie będzie? przecież ona jest zawsze „wieczna”!
  Zdrowia życzę i pogody ducha na kolejne słoneczne dni:)

  Polubienie

  1. Oglądam wybiórczo, ale bywały takie roki, że przegapiłam- musi co to już nie jest to, przynajmniej dla mnie ;p

   Maryli nie będzie, bardziej z powodu osobistego nieszczęścia niż solidarność, ale nie mnie to w tej chwili oceniać.

   Dziękuję Kochana, Tobie również!
   Buziaki.

   Polubienie

 3. „Takich cyrków nie było nawet za komuny…”
  E tam, były jeszcze lepsze, tylko Internetu nie było, a TVP też podlegała ścisłej cenzurze. Jak był na kogoś „zapis”, to nawet na dożynkach w Pcimu Dolnym nie wystąpił, bo wójt bał się narazić waaadzy. 🙂

  Polubienie

  1. To prawda,
   mnie raczej w kontekście Opola się rozchodziło. Wszak choćby przykład Pietrzaka i zdobytej Karolinki w 1981 roku…A swoją drogą jak to się z tym Pietrzakiem potoczyło…przyjdzie mu chyba samemu występować w tym roku ;p no chyba że też zrezygnuje 😉

   Polubienie

   1. Nie zrezygnuje, będzie walczyć o Grand Prix z Kurskim, niepowtarzalna okazja. 🙂
    Ale nagrody za debiut to chyba jednak mu nie dadzą, co?

    Polubienie

    1. :DD
     jeszcze nie wiadomo co z tego wyniknie, bo prezydent Opola nie wpuścił dziś ekipy TVP , która już przez weekend budowała scenografie. Chce zerwać kontrakt na festiwal z TVP.

     Polubienie

 4. Pamietam te stare czasy czekania na festiwal piosenki w Opolu, piekna to byla impreza i tak duzo pieknych piosenek, ciekawych nowych piosenkarzy, lubilam to ogladanie w telewizji. Tak przy okazji przypomnialo mi sie czekanie na teatr Kobra, to bylo dla mnie przezycie mocne, chyba raz w tygodniu, czarno-biale TV.

  Polubienie

  1. I jeszcze na „stare kino” w niedzielę rano o 10-ej.

   Nigdy nie zapomnę niedzieli 13 grudnia, jak wstałam (po teleranku) i włączyłam telewizor a on śnieżył…Zła i rozczarowana czekałam aż się „naprawi” i tak doczekałam się Jaruzelskiego…

   A Kobrę uwielbiałam, najpierw oglądałam za winkla, bo byłam za mała i rodzice gonili mnie do spania ;p

   Odkąd przeczytałam we wczesnej podstawówce Chmielewskiej ” Wszystko czerwone” pokochałam kryminały i wszelką sensację 😉

   Polubienie

 5. mi się tez podoba ten bojkot
  Rodowicz mnie zaskoczyła, bo to jest oportunistka i zawsze w zgodzie z moznymi, jej przechwalanie sie znajomością z Fidelem na zawsze wzbudziło moja niechęć do niej, cóż.

  smutne czasy, boli mnie ten podział, ta częstośc słowa nienawiść w ustach rządzących, pogarda dla innych, nie identyfikuje sie z takim patriotyzmem

  Polubienie

  1. Podobnież hejt się na nią wylał, ale również osobista tragedia ( śmierć matki) przypieczętowały decyzję o rezygnacji.

   Nikt się nie powinien identyfikować się, nikt ze zdrowym umysłem. Nikt tak jak o. Rydzyk i PIS nie podzielił Polaków we współczesnej rzeczywistości. I nie mogę zrozumieć, że tak wielu tego nie widzi.
   Straszne i smutne to!

   Polubienie

   1. bardzo duża część ludzi po prostu nie słucha i nie czyta, nie wie, co się dzieje

    no i może będę kontrowersyjna, ale śmierć pani po 90 z trudem nazwać można tragedią
    śmierć rodzica jest zawsze bolesna, ale warto ważyć słowa czasem

    Polubienie

    1. albo czyta i słucha zmanipulowanych informacji…

     Nie jesteś. I śmiem twierdzić, że gdyby nie tak mocne medialne naciski i rezygnacja kolejnych artystów, to MR pewnie by nie zrezygnowała, choć może się mylę. W końcu każdy inaczej przeżywa odejście bliskiej mu osoby…

     Polubienie

 6. Ciężko mi się wypowiedzieć obiektywnie, bo ja bojkotuje ogólnie telewizję i nie oglądam już od wielu lat, więc Opole w ogóle mnie nie rusza.
  Co do płacenia abonamentu, nie rozumiem jednej kwestii, skoro to media publiczne, na które jest ściągana danina, dlaczego mają tyle samo reklam co stacje niepubliczne… albo jedno, albo drugie bawmy się uczciwie.

  Polubienie

  1. Bez reklam cienko by przędli. Jedyny plus, że są pomiędzy nadawanymi programami. A ze ściąganiem też lipa, bo płaci niewiele ponad milion użytkowników.
   Uczciwie to się tu nikt nie bawi…ani telewizja publiczna, ani nie płacący użytkownicy.

   Polubienie

   1. Z tym płaceniem abonamentu, to wg mnie jest tak, że mieli pełne prawo ściągać abonament, dopóki TVP była instytucją pożytku publicznego. Tylko że w tym charakterze nie miała prawa zawierać komercyjnych umów na reklamę, więc ktoś wymyślił przerobienie jej na S.A. Zapomniał bidulek, że to z kolei prawnie uniemożliwi ściąganie abonamentu tytułem pomocy publicznej dla spółki prawa handlowego. Nie da się mieć ciastka i zjeść ciastko, no niestety – bo gdyby się dało, to równie dobrze można byłoby nas zmuszać do uiszczania abonamentu na Orlen SA czy KGHM, mają identyczną sytuację prawną.
    Mnie to w sumie nie dotyczy, bo zwolnienie mi przysługuje od lat. Wprawdzie usiłowano ze mnie zedrzeć kasę wstecznie (z odsetkami), ale im podesłałam papiery uprawniające – za okres o wiele dłuższy, niż ta ich cała windykacja – i poinformowałam, że nie jest moją winą, że niedokształcona panienka na poczcie nie chciała ich uznać we właściwym czasie. Nawet list z przeprosinami dostałam, a co! 🙂
    Tym niemniej, prawnie ten cały abonament jest nie do obrony, moim zdaniem.

    Polubienie

     1. Wszystko się zgadza. Bazują na niewiedzy i strachu. I tym, że niewielu by się chciało po sądach latać i udowadniać swoje racje. U nas jak większość przepisów, urzędnicy interpretują po swojemu.
      Ja płacę też z innej przyczyny, żeby nie znaleźć się przypadkiem w rejestrze dłużników – bo u nas to nigdy nic nie wiadomo.

      P.S. dlatego szukają jakiegoś rozwiązania aby jednak ściągnąć i to od wszystkich. Długo im to schodzi a z kasą kiepsko…

      Polubienie

      1. Szybciej im pójdzie, jak dokończą skok na sądy…
       A z tym rejestrem dłużników to owszem, kiepsko by było. 😦
       Ty nie masz pojęcia, jak ja się cieszę, że mnie już ten cały cyrk nie dotyczy. Z jakim spokojem zewnętrznego obserwatora czytam tylko nagłówki maili z Podatki.biz i Money.pl – i KOSZ!!! A jeśli otwieram, to tylko żeby się pośmiać. :)))

       Polubienie

 7. Mnie również cieszy bojkot, szczególnie z powodu Jacola Kurskiego:P Wyobrażam sobie jak ze stresu poci mu się stylowa grzywka, bo czasu już niedużo.
  Mam nadzieję, że i inni jeszcze się przyłączą, skoro nawet reżimowa Maryla z jakiegoś powodu zrezygnowała.
  Kiedyś też czekałam na Opole, szczególnie na kabarety; ale teraz chyba kabarety i tak zostały skreślone (czy coś mylę?)
  Trzeba by się zastanowić w jakiej dziedzinie oni jeszcze ludzi nie podzielili…
  z drugiej strony nie wiem dlaczego tak łatwo nas Polaków można zantagonizować.
  Pozdrawiam leniwie niedzielnie 🙂

  Polubienie

  1. On ma grzywkę? ;p dawno faceta na żywo z ekranu nie widziałam ;p

   Maryla ma osobiste smutne powody. No i chyba nie przewidziała takiej reakcji ludzi.

   No jak?! Pietrzak ulubieniec ma wstęp zapewniony, ba, na jego występ sama ‚Solidarność” wykupiła 60% biletów.

   Zawsze było łatwo…A teraz w tym poróżnieniu nie tylko rządzący mają swój udział, ale jedne słuszne media, gazety…miesięcznice…etc…

   Pozdrawiam życząc miłego leniwego niedzielnego wieczoru 🙂

   Polubienie

   1. No Roksanna, ma grzywkę jak Jacek z dobranocki tylko trochę krótszą- zaczesywaną z okolic potylicy 😛
    Jak pierwszy raz zobaczyłam Pietrzaka na miesięcznicy-męczennicy, to oczom mym własnym nie wierzyłam.
    Kiedyś się go podziwiało jak przywalał komunie.
    I masz rację, jak to możliwe, że ludzie tak dają sobą manipulować. Moim zdaniem największy wkład w ten rozpad i skłócenie społeczeństwa ma Rydzyk- zdecydowanie ma największy „zasięg” i „autorytet” -bo to przecież ksiądz albo raczej „ksiądz”.
    Dziękuję niedziela była raczej leniwa,
    przyjemnego poniedziałku 😉

    Polubienie

    1. :DD
     Muszę to zobaczyć ;p

     Wiesz, sama obecność to pól biedy, choć nie spodziewana i niezrozumiana, ale to jak określa tych, co się z naszą władzą nie zgadzają, to już szczyt wszystkiego…Ja sobie nie życzę!!!

     A co do Rydzyka pełna zgoda.

     Miłego!!!
     U mnie przyjemny bo zaczął się zapachem truskawek 🙂 Zaraz zacznę konsumować 🙂

     Polubienie

     1. Ooo, są już truskawki? :))) Pomimo tych pogodowych zawirowań?
      Bo u mnie sezon się właśnie kończy, więc jak zwykle jedziemy na kolejny do Polski. Pożytek z różnicy stref klimatycznych. 🙂 Tak czy owak, polskie truskawki są najlepsze na świecie!

      Polubienie

      1. Są! w horrendalnych cenach!

       Gadasz prawdę! 🙂
       Moja teściowa miała przepyszną odmianę, i aż mi żal, że zamiast truskawek zaczęła coraz więcej ziemniaków sadzić- no ale ten typ tak ma 🙂

       Posadziłam swoje i czekam na owoce 🙂

       Polubienie

       1. Moja z kolei teściowa milion lat temu nie wiem skąd wytrzasnęła sadzonki odmiany jesiennej. Przynosiła mi je do szpitala pod koniec września – ten wzrok współ-spaczek… 😀

        Polubienie

        1. :DD
         U Taty ( moje skutecznie jakiś czas temu wyplewił na amen jakimś środkiem) zaś są maliny, co często jeszcze w listopadzie mają owoce 🙂

         Polubienie

     2. Truskawka. niby nic a jak cieszy, co roku od nowa, Smacznego i dzisiaj :

      ups,źle się poniżej podpięłam i usunąć nie mogę,sorry 😉

      Polubienie

       1. Ajda,
        tu nie ma „reżimu” dobrego podpinania się ;p

        a i ogólnie forma jest dziwna, ale nie bardzo wiem jak zmienić.

        Dziękuję:) Już kilka dziś zjadłam, a teraz reżim czasowy niejedzenia mam ogólnie.

        Polubienie

 8. Tez place abonament, choc nie oglądam „jedynie słusznej tv”. Wkurzam sie i place, zeby nie naliczyli kar jak mojej sasiadce:(
  Kiedys Opole oglądaliśmy wszyscy, to bylo święto! Bojkot popieram i juz widzę Kurskiego, który sie poci, bo jak sie wytłumaczyc prezesowiJ.
  Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Ja tam bojkotuje pismo, wchodzę na stronę i podając zakres czasowy płatności, wylicza mi z ewentualnymi odsetkami. Jakoś mi nie idzie regularnie płacenie – albo mam zaległości albo zapłacone do przodu.

   Mnie szkoda opolskiej publiczności. I się zastanawiam kiedy w końcu Kurski wyleci.
   Serdeczności 🙂

   Polubienie

 9. Cieszę się, że artyści podeszli do tego solidarnie! Wstyd, że taka sytuacja musiała się zadziać, ale przynajmniej wiemy, że niektórych nie da się ugłaskać i kupić za kasę i piękne uśmiechy! Niestety myślę, że niewiele to zmieni, a Kurski i partia wszechrządząca nie wyciągnie z tego żadnych wniosków….

  CO do abonamentu- nie płacę. Zrezygnowaliśmy z tiwi już jakiś czas temu i….dobrze mi z tym! 🙂

  Polubienie

  1. Wstyd! Ale sprawca zamieszania wstydu żadnego nie posiada. Niestety, i odkręca kota ogonem w swojej reżimówce :/

   Oj, obawiam się, że wymyślą taki sposób płacenia, że czy masz czy nie, to będziesz płacić …wrr..

   Polubienie

 10. Cudze talerze…
  Kiedyś się częściej zdarzało, jak ktoś przynosił z drugiego końca ulicy kawałek ciasta albo szyneczki.
  Teraz mamy swoje domowe osobiste zestawy. 🙂

  Z gotowców do gotowania mało co korzystam, ale wymyślam ciągle coś nowego i innego z warzywami.
  Ważne, że wszystkim smakuje. 😀

  pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s