Tylko wymierające słowo czy…

…coś więcej?

Przyzwoitość.

Gdy nie wiadomo, jak się zachować, na  wszelki wypadek trzeba zachować się przyzwoicie– jakże trafne powiedzenie, warte zastosowania. Tyle że, niestety coraz rzadziej stosowane w praktyce. Przyzwoitość nie zawsze się opłaca. Często w odpowiedzi na nią jest czyjeś nieprzyzwoite zachowanie. Błędem jest również założenie, że  człowiek jest z natury przyzwoitym stworzeniem. Czasem bywa błędem kosztownym.

Kolejny raz ( wraz z wiekiem nie uczę się na błędach) zaskakuje mnie czyjaś nieprzyzwoitość, nieuczciwość. I tak się zastanawiam, czy jestem normalna, zakładając, że człowiek powinien przestrzegać pewnych zasad.

Z przyzwoitości.

13 myśli na temat “Tylko wymierające słowo czy…

 1. Niestety, tak już jest z ludźmi, że z biegiem lat zachowują się coraz gorzej – nie mówię tutaj i latach ich życia, tylko o takich latach dla nas wspólnych, kiedy to nasz świat jest coraz bardziej stary. I niestety mniej przyzwoity…

  Polubienie

  1. Chyba zbyt często tolerujemy pośród nas nieprzyzwoite zachowania, choćby wobec innych. Brak rekcji pewnie rozzuchwala, ale też i powszednieje.

   Polubienie

 2. Jak najbardziej ejstes normalna, bo ludzie powinni sie pryzwoicie zachowywac 🙂 no chyba ze obie jestesmy nienormlane bo ja uwazam podobnie 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s