Bezgranicznie…

Tak myślę. Pasja, każda, może łączyć, ale też i dzielić  Kradnąc nasz czas, energię, uczucia. I obojętnie czemu tak się bezgranicznie oddajemy: czy to pracy, czy naszej pasji – to zawsze w tym samym czasie rezygnujemy ze wspólnego czasu, z bycia razem, z towarzystwa. Zyskując, wiele tracimy. Czasem zbyt wiele, i zbyt późno to do nas dociera, by móc coś zmienić, a właściwie naprawić. Bezgranicznie…rodzi niebezpieczeństwo samotności, nawet jeśli oddamy się w ten sposób komuś, a nie czemuś. Zatracamy umiejętność funkcjonowania razem.

Bo jak we wszystkim potrzebny jest umiar, równowaga.

Macie ją?

19 myśli na temat “Bezgranicznie…

 1. mam nadzieję, że już teraz mam. kiedyś byłam tylko dla innych i dla pracy.
  to choroba nauczyła mnie dystansu i tego, że jestem sobie potrzebna. i przestałam być na gwizdek dla innych.
  pozdrawiam cieplutko:)

  Polubienie

  1. Moje ja, zawsze było we mnie silne. Ale też zawsze miałam zadatki by się czemuś( komuś) oddać bezgranicznie. Więc ciągła walka we mnie, czasem z otoczeniem…Potrafię się zapomnieć w tym w czym w danej chwili jest mi dobrze…
   Ściskam.

   Polubienie

  1. Ha! ale robicie to w jednym pomieszczeniu? ;P każdy na swoim laptopie, więc fizycznie jesteście razem…Pasja może być też ucieczką od siebie, takim usprawiedliwieniem, ale Wam to nie grozi- nie w tej sytuacji :))

   Polubienie

 2. Witaj
  Tak wiele piszę u siebie na blogu, o pasjach, zainteresowaniach, hobby.
  Ale dla mnie najważniejszą, priorytetową sprawą jest moja Rodzina 🙂 jej dobra jest moim szczęściem 🙂
  Uśmiech zostawiam 🙂

  Polubienie

  1. No właśnie. Fajnie mieć pasję, hobby. Człowiek z pasją jest człowiekiem interesującym…bogatszym. Oby tylko się w niej nie zatracić. Bezgranicznie.
   Pozdrawiam serdecznie!

   Polubienie

  1. I cóż ja mam odpowiedzieć? Miłość do dzieci powinna być bezwarunkowa, ale jednak mieć swoje granice. Nie te, co wyznaczają koniec miłości, ale takie co określają poświęcenie, zatracenie siebie, rezygnacje z własnego życia.
   W miłości do kogoś też można czuć się samotnym. Stąd też powiedzenie, że kochać należy mądrze… i siebie 😉

   Polubienie

 3. Ja tam myślę, że wszystko ma swoje granice. I jeżeli my sami nie potrafimy ich sobie wyznaczyć…, prędzej, czy później, życie zrobi to za nas…
  Buziaki 🙂

  Polubienie

   1. Ja mam po prostu bardzo dobry telefon do pisania – Nokię C5 00 z genialnymi klawiszami – są nieco wypukłe, delikatnie wystające, przez co doskonale czuć je pod palcem. Do tego bardzo dobry słownik T9 i wielkiej pamięci i dużych możliwościach „uczenia się” nowych słów i… jedno z moich opowiadań, liczące sobie nieco ponad 40 stron napisałem WYŁĄCZNIE na komórce, dojeżdżając na studia ;). W tej chwili piszę prawie bezwzrokowo na telefonie, co mi umożliwia pisanie SMSów np zza kierownicy auta (wiem, wiem, to karygodne, ale robię to tylko w korkach i „na czerwonym” 😉 ).

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s