Trotylowy odpał…

Do statystyk to ja mam raczej ambiwalentny stosunek. Z jednej strony uważam, że ukazują nam  rzeczywistość, a z drugiej strony  nieźle potrafią ją  zniekształcić. Statystycznie rzecz biorąc oczywiście ;).  Statystyki mogą  człowieka podbudować, dać nadzieję, ale również przygnębić, jak i przerazić.

Trzydzieści sześć procent  społeczeństwa (badanego) nie myśli racjonalnie, uczestnicząc w  teorii spiskowej i  wierząc w  zamach. Czy  to nie jest przerażające?- bo dla mnie jest.  Wprawdzie każdy może wierzyć w to, co chce, ale przygnębiające jest to, że tak łatwo można snuć teorie  nie do obalenia, udowadniając  coś bez dowodów. Wystarczy jeden artykuł, a premier naszego kraju jest  publicznie (między wierszami) oskarżony o popełnienie  niesłychanej zbrodni…Szok. Abstrahując od sympatii politycznych, czy one są, czy nie, to zwykłemu obywatelowi (czytelnikowi) Rzeczpospolitej  po takim wystąpieniu powinny stanąć włosy na głowie – z oburzenia ?; z niedowierzania?; że coś takiego jest możliwe. Bez konsekwencji.  Bo ten, co oskarża, coś wie, ale nie powie, coś ma, ale nie pokaże, wszystko owiane jest dobrze strzeżoną tajemnicą. To na jej podstawie żąda dymisji rządu… Ma swoją prawdę, niepodlegającą żadnej weryfikacji. Koniec. Kropka.  A  36% procent  obywateli w to wierzy.

I to mnie przeraża, serio!  Chcę wierzyć ( wszak mogę), że w tym przypadku wystąpił  błąd statystyczny rzędu 99,9% …

 

14 myśli na temat “Trotylowy odpał…

  1. Panienki nic innego nie interesuje jak wygląd zewnętrzny i płytka powierzchowność? Mi się nie podobają, bo ktoś trzeci narzucił mi swoją wolę i nie miałam nic do powiedzenia jeśli chodzi o wygląd mojego bloga. Widać panienka lubi, gdy decydują za nią i narzucają swoją wolę. Takie bezwolne stworzenia zawsze w ekosystemie ulegały zagładzie.

   Polubienie

   1. Eremi- mnie też wkurzyło to co zobaczyłam po przeniesieniu, bo dla blogów z Onetu przygotowano tylko jeden szablon, na którym niewiele operacji można dokonać. Ale można zmienić na inny, jest kilka opcji do wyboru. Ale i tak jeśli chodzi o komentarze to najlepiej i najprościej było na starych blogach.

    Polubienie

  2. Semi…nie dla wszystkich są takie fajne. Ja na blogu od lat nic nie zmieniałam i zmieniać nie chciałam. Fajne jest tylko to, że bez problemu można na blogi wchodzić i komentować.

   Polubienie

 1. roksanno, ja mam nadzieję, że te 36 % to przekłamanie jakieś. albo oświadczenia zbierane przypadkowo, nawet wśród dzieci. a rzepa kiedyś była moją ulubioną „czytanką”. od dawna już nie jest. to co oni zrobili to największe świństwo, to podsycanie do rewolucji prawie. a potem te chore oświadczenia…ja też jestem zbulwersowana. pozdrawiam

  Polubienie

  1. Witaj Ewo. Tez mam taką nadzieję, wciąż wierzę w racjonalność społeczeństwa…Jednak gdy słyszę co gadają wykształcone głowy, to ręce mi opadają…Na temat publikacji mam krótkie zdanie – sięgnęło bruku, dna…A ludzie wciąż wierzą w słowo pisane…
   Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 2. Mnie już nic nie zdziwi. Statystyki mówią, że w 90% państwo nasze jest katolickie, ale gdy rozmawia się bezpośrednio z ludźmi, to okazuje się, że co drugi nie chodzi do kościoła, a co trzeci nie wierzy w Boga. Nie poruszę już kwestii księży, którzy w anonimowej ankiecie OBOP-u stwierdzili, że ok 43% z nich nie wierzy w Boga….

  Polubienie

  1. A mnie nieustannie świat zadziwia, a kraj do absurdu doprowadza 😉
   To, że nasz kraj w 90% jest katolicki to jest mocno naciągane. Jak trwoga to do Boga, i chyba stąd te statystyki. Weryfikacją ich, byłby dobrowolny podatek na kościół zamiast dotacji państwa i religia poza szkołą…Kościoły już świecą pustkami choć to nie świadczy o braku wiary, ale jest jakimś sprawdzianem jej intensywności. Co do księży- od lat mam wrażenie że dla części z nich to tylko zawód.

   Polubienie

 3. Tylko jak i kto ma zatrzymać jeśli coraz częściej wypowiadający się nie biorą odpowiedzialności za słowa i każdy z nich ma swoją prawdę i jest głuchy na prawdy innych…
  smutne to , ale i coraz bardziej przerażające…
  uściski.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s