Zapach, smak lata…

Zapach lata już czuć wokół, słońce mocno przygrzewa nawet wtedy, gdy nie jest upalnie. Zapach kwiatów, skoszonej trawy…truskawek-pierwszych owoców lata. Zieleń już jest intensywniejsza niż parę tygodni temu, śpiew ptaków głośniejszy… I ten słodki smak, bursztynowy kolor, lepki, gęsty, pachnący…pierwszy miód w tym roku. W domu, w ogrodzie gwarno jak w ulu, tyle osób się zjechało…i to brzęczenie pszczół niezadowolonych, że coś im się zabiera. Weekend pod znakiem wirowania…Słodki weekend z zapachem mojego lata;)

14 myśli na temat “Zapach, smak lata…

 1. tylko , że w tym tygodniu aż do niedzieli będzie zimno do 18 stopni , ai deszczyk nas nie osczczędzi …….mimo tego dużo słoneczka życzę ……:):):):):)

  Polubienie

  1. A ja zakręcona w nieświadomości żyję , bo tv nie oglądałam przez cały weekend, ale dziś faktycznie od samiteńkiego ranka ani jednego promyczka słoneczka nie widać;(( oby sie nie sprawdziło…:)))

   Polubienie

  1. Po prostu to…ciężka praca ;))Kiedyś jak jeszcze wirówka nie była na prąd to siódme poty wychodziły…Tata przynosi nastawki pełne ramek i miodu…ważą nawet po 50 kg , bo z jednego ula można uzyskać 20 kg miodu, więc się nadźwiga, następnie odsklepia się ramki by podczas wirowania swobodnie miód mógł spływać do sita na jakimś garnku lub wiadrze, a później już rozlewany prosto do słoików lub kan…Ramki wkłada się do wirówki, to taka beczka w której w środku jest wbudowany prostokąt z cieńkich pręcików, który sie obraca i ościanki tego prostokąta opiera się ramki i uruchamia.Najpierw lekko z jednej strony, przekłada się na druga i wraca do pierwszej…w sumie 3 razy…po prostu sie wiruje ;)))

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s